Robotika.lt

SociBot-Mini: daugiaveidis interaktyvus robotas

Robotika.lt 18 rugpjūčio, 2014 Robotai pramogai

Britų kompanija Engineered Arts sukūrė robotizuotą platformą SociBot-Mini, kurią galima panaudoti visuomeninėse vietose, informaciniuose centruose ir t.t.

SociBot-Mini – tai liemuo su elektronine galva, pritvirtinta prie mechanizuoto kaklo. Robotas gali keisti veido išraišką, tačiau visa kita lieka nepakitę. Roboto viduje įtaisytas kompiuteris, aukštos kokybės kamera, mikrofonas ir audiosistema. Programinės įrangos dėka robotas sugeba vienu metu stebėti iki 12 žmonių ir atpažinti nesudėtingus gestus. Be to, SociBot-Mini kuo puikiausiai supranta žodines komandas ir gali atsakyti sintezuotu balsu.

Daugiaveidis interaktyvus robotas

Roboto veidas pagamintasis iš permatomo plastiko, turi akių, nosies, lūpų, smakro ir visus kitus būdingus veido bruožų kontūrus. Integruoto projektoriaus dėka ant veido formuojasi įvairūs atvaizdai. Kitaip tariant, sistema gali įgauti bet kokios tautybės, bet kokio amžiaus vyro ar moters atvaizdus, kurie saugomi jos duomenų bazėje. Taip pat projektorius gali formuoti ir kūrybinius veido atvaizdus – viskas priklauso nuo operatoriaus platformos fantazijos.

Dar vienas roboto SociBot-Mini privalumas – jis sugeba pagal žmogaus gestus ir veido išraišką nustatyti jo amžių, nuotaiką, socialinį statusą ir t.t.

SociBot-Mini

Kūrėjai mano, kad savo kūrinį galės panaudoti tokiose vietose kaip aerouostas, stotis, prekybos centrai ir kitos visuomeninės įstaigos kur lankosi ir dirba daug žmonių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *