Robotika.lt

Robotų atsiradimo istorija

Robotika.lt 4 liepos, 2013 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai
Spaudoje, televizijoje, internete – visur tik ir girdimos kalbos apie robotų pramonę: kuriamus naujus ir protingus robotus, robototechnikoje naudojamas pačias tobuliausiais technologijos ir t.t. Robotai gyvena tarp mūsų, jie mums padeda namų ruošoje, atlieka pavojingus ir sudėtingus darbus, gelbsti žmones. Tačiau mažai kas susimąsto nuo ko ir kada viskas prasidėjo.

Iki mūsų eros

Jau iki mūsų eros buvo išrasti tokie daiktai kaip svirtis, pleištus ir ratus. Laikui bėgant žmonės pradėjo gyventi vienoje vietovėje, statė miestus, namus ir vystė įvairias veiklos sritis, tarp jų ir inžineriją.

1600-ieji

1600 metais žmonėms atsirado galimybė sužinoti apie egzistuojančius kontinentus bei šalis. Kopernikas paskelbė savo teoriją, kad Žemė sukasi aplink Saulę.
1475 metais pradėtos spausdinti knygos. Šis atradimas padėjo ilgam išsaugoti užrašytą informaciją.

1800-ieji

1600-1800 metai – tai mokslinės revoliucijos metai. Išrastas mikroskopas, atlikti įvairūs atradimai biologijos srityje, teleskopo dėka patvirtinta Koperniko teorija.
1763 metais išrastas garo variklis sukėlė revoliuciją pramonės ir transporto srityje. 19 amžiaus pabaigoje geležinkeliais buvo gabenami kroviniai į daugelį pasaulio šalių.

20 amžius

20 amžių užkariauja technologijos. Kompiuterių dėka sukurta mikroschema, paskatinusi mokslininkus konstruoti robotus.
Mokslinė Aizeko Azimovo fantastika pakeitė požiūrį apie robotus – nuo bejausmių mašinų iki būtybių, sugebančių patirti tokius jausmus, kaip užuojauta ar smalsumas.

21 amžius

Dabartiniais laikais robotų egzistavimas nekelia nepasitikėjimo net patiems didžiausiems skeptikams. Robotai tyrinėja Marsą ir Egipto piramides. Jie naudojami visur – atlieka chirurgines operacijas, tvarko namus, padeda dirbti sunkius darbus, pakeičia žmones gamyklose ir t.t.
Tokios stambios kompanijos kaip Honda, Espon, HItachi, Microsoft, LEGO ir Toyota gamina robotus, kurie naudojami įvairiose srityse.

Robotų atsiradimo istorija 1

Robotų atsiradimo istorija 2Facebook komentarai


Komentarai (1)

  1. Kompiuteriniu technologiju katedra kviecia i eksperimentines kurybines dirbtuves „Robotuku zygis – 2015“. Stende susipazinsite su robotika, isgirsite robotu atsiradimo istorija. Isbandysite ekspozicijoje esanciu robotu galimybes. Galesite pasigaminti savo robota, dali jo valdymo sistemos arba uzprogramuoti atsinesta robota.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *