Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Daugelis mūsų sutinka, kad gyvenimas be robotikos, kuri mums itin palengvina gyvenimą, būtų kur kas sudėtingesnis. Nieko keisto, kad dėl technologijų plėtros ir ypač dirbtinio intelekto valstybės ir net sąjungos pradeda kurti reglamentus, kurie riboja ir tuo pačiu skatina technologijų kūrimą bei plėtojimą.
Dirbtinis intelektas apima vis daugiau mūsų gyvenimo sričių. Nuo robotų, kurie ligoninėse pasitinka klientus iki darbuotojų, kurie kiekviena dieną dirba mums ir dėl mūsų. Atsiradus programuojamiems mikro kompiuteriams (arduino, raspberry pi, microbit ir t.t.), kiekvienais metais robotų pardavimų skaičius yra vis didesnis. Jeigu iki 2014 metų pardavimų skaičius siekė 17 proc., tai po 2014 kaskart parduodamų robotų skaičius jau siekia beveik 30 %. Matomas sistemingas augimas ir tai visiškai natūralu.Tuo pačiu nieko keisto, kad valdžia pradeda ieškoti būtų, kaip įforminti robotų veiklą mūsų kasdieniniame gyvenime.
Europos Sąjungos parlamentas pradėjo svarstyti, kaip paruošti dirbtinio intelekto kontroliavimo taisykles. Kalbama ne tik apie ekonominį kapitalą, tačiau ir saugos taisykles. Turbūt visiems teko matyti filmus, kai robotai užgrobia žmones, pradeda juos valdyti, tad natūraliai pradedama galvoti, kad tam tikra robotų priežiūra ir kontrolė yra būtina bei reikalinga. Galiausiai, kas yra atsakingas už robotų veiksmus, kurie ne visada patenkina žmonių poreikius ir ar robotai turi turėti aukštesnį statusą nei kad tik paprasčiausi daiktai. Kadangi kai kurios Europos valstybės pačios kuria taisykles, kurios apibrėžia robotų naudojimąsi, tuo pačiu ir pati ES yra skatinama įvesti universalias taisykles, kurios galiotų visoms sąjungos valstybėms.
ES komisija sutinka ir tuo pačiu prideda, kad būtina sukurti bendrą valstybių fondą, kurio metu būtų finansuojamos avarijos susijusios su robotų gedimais ir gal net žala žmogui. Tai yra visų valstybių ir tuo pačiu kiekvieno mūsų atsakomybė. Juk būtent mes ir naudojamės robotais, kurie skirti mums gyventi paprasčiau.
Kalbama apie daug įvairiausių įstatymų, kurie kiek gal net ir apribotų valstybių plėtrą robotikoje. Tačiau tuo pačiu nepamirštama saugumo, kuris turi būti svarbiausias kiekvienam ES piliečiui.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)