Robotika.lt

16 keistų mokslinės fantastikos robotų profesijų (Video)

Robotika.lt 11 gruodžio, 2013 Namų robotai Robotai mokslui Robotai pramogai
Robotai atlieka svarbų vaidmenį žmonių gyvenime. Jie yra mūsų draugai, pagalbininkai ir gelbėtojai. Tačiau rašytojai-fantastai, fantastinių filmų, komiksų ir televizijos laidų kūrėjai prigalvoja vis daugiau robotų profesijų ir užsiėmimų, kurie mums atrodo gana keistoki ir neįprasti.

1. Komikai

Video medžiagoje vaizduojamas robotas-komikas iš serialo „Star Trek. The Next Generation”. Taip pat svarbu paminėti robotą Catskill iš nepelnytai užmiršto filmo „Heartbeeps” arba robotą HumorBot 5.0 iš populiaraus televizijos serialo „Futurama”.

2. Karnavalų aktoriai

Filme „Westworld” vaizduojamas parkas, kuriame galima sutikti robotizuotus kaubojus, karalienės Viktorijos laikų damas ir ponus arba viduramžių riterius su geležiniais šarvais.

Karnavalų aktoriai

Arba jau minėtame filme „Star Trek” žiūrovai gali pamatyti robotus, kurie atlieka keistos princesės arba fantastinio baltojo triušio vaidmenis.

3. Žudikai

Šioje kategorijoje reikėtų paminėti filmą „Chopping Mall” (1986), kuriame trys robotai saugo prekybos centrą nuo vagių ir panašių situacijų. Tačiau netikėtai į prekybos centrą trenkia žaibas ir sugadina kompiuterius, kurie valdo robotus. Taip robotai-apsaugininkai tampa žudikais.

4. Superherojai

Robotai-superherojai sutinkami tokiuose televizijos serialuose ir komiksuose kaip „Robotman”, „Vision” arba „Red Tornado”.

Reikėtų nepamiršti ir visiems gerai žinomos superherojės Bafi iš serialo „Buffy the Vampire Slayer“. Ji filmo viduryje laikinai numiršta, o ją pakeičia jos antrininkė – robotas Buffybot, kuris perima jos pareigas ir žudo vampyrus.

Superherojai

5. Laidų vedėjai

Kultiniame seriale „Doctor Who” neigiami personažai Daleks’ai nusprendžia pavergti žmoniją. Jie sukuria laidos vedėjos Eni Robinson iš žaidimo „Pats silpniausias” roboto kopiją. Žiūrėdami roboto vedamą laidą, žmonės taip susižavi šiuo šou, kad jiems daugiau gyvenime niekas nerūpi. Nereikėtų pamiršti ir droidų Trine-E ir Zu-Zuna iš realybės šou „What Not to Wear”. Kodėl? Todėl, kad Daleks’ai – tai aukščiausia gyvybės forma visoje Visatoje.

Laidų vedėjai

6. Kino kritikai

Televizijos šou „Mystery Science Theater 3000” laidos vedėjas Joel Hodgson kartu su robotais dalyvauja filmų peržiūroje ir juos komentuoja. Tai robotai Crow T. Robot ir Tom Servo. Retkarčiais filmus pakomentuoja ir dar vienas robotas Gypsy, kuris laidos metu tvarko tą patį kambarį, kuriame sėdi ir laidos vedėjai.

Kino kritikai

7. Balerinos

Viena iš pirmųjų, 1870 metų, sukurtų siužetinių linijų – tai Léo Delibes’o baletas „Coppélia”, kuriame vaidina paslaptingo daktaro Kopelijaus sukurtas ledi-robotas. Tai istorija apie jauną kaimo bernioką Francą, kuris įsimyli į neįtikėtinai realistiškai atrodančią šokėją-lėlę Kopeliją. Tačiau Francas suvokia, kad niekada nebus laimingas su robotu, todėl veda tikrą moterį vardu Svanchildą.

8. Kankintojai

Filme „Star Wars” – galima pamatyti gausybę robotų-kankintojų. Taip pat jų nemažai sutinkama ir filme „Transformers” – tai robotai Decepticon ir The Doctor.

Transformers Revenge of the Fallen (2009)

9. Įžymybės

Seriale „Futurama” sutinkamas robotas-įžymybės Calculon. Tai – muilo operos „All My Circuits” žvaigždė.

Įžymybės

James’o Tiptree pasakojime „The Girl Who Was Plugged In” robotai-garsenybės valdomi žmogaus smegenų pagalba.

10. Barmenai

Jau du kartus minėtame animaciniame seriale „Futurama” sutinkame dar vieną puikų personažą robotą-barmeną iZac. Taip pat robotai-barmenai vaidina tokiuose filmuose kaip „Fifth Element” ir „I, Robot”.

Barmenai

11. Sutuoktiniai

Garsus filmas „Stepfordo žmonos” (Stepford Wives), po kurio sekė tokie televizijos projektai kaip „Stepfordo vyrai” ir „Stepfordo vaikai”, supažindina mus su gausybe „robotų šeimų”. Kiekvienas nori būti vedęs ar ištekėjusi už roboto tik iki to laiko, kol jis/ji atliks tobulo sutuoktinio vaidmenį.

Sutuoktiniai

Vienoje iš serialo „Buffy the Vampire Slayer” dalių pasirodo būsimas Bafi patėvis Tedas. Vėliau paaiškėja, kad jis yra robotas, pasiryžęs bet kokia kaina išlikti Bafi šeimoje.

12. Detektyvai

Robotų policininkų filmuose yra gausybė. Visiems paminėti neužtektų laiko, tačiau pagrindiniai jų būtų: Miurėjus iš TV šou „Riptide”, padedantis trims vietnamiečių detektyvams išspęsti bylą Kalifornijos mieste. Šerifas Endis iš filmo „Eureka”, policininkas iš filmo „Futures Cop” ir „Robocop” ir daugelis kitų.

Detektyvai

13. Siuvėjai

Robotas Robis iš filmų „Forbidden Planet” atlieka daugybę funkcijų, tačiau vienas iš pagrindinių jo talentų – profesionali siuvėja. Kas galėjo pagalvoti, kad būtent jis pasiuvo rūbus visiems Altaro planetos gyventojams.

Siuvėjai

14. Valytojai

Vienintelė roboto „Wall-E” profesija – šiukšlių surinkimas sąvartyne. Tokių robotų kino filmuose gausybė. Galima sakyti, kad kiekvienas kosminis laivas turi bent po vieną robotą-valytoją, kuris rūpinasi jo švara ir tvarka.

Valytojai

15. Taksistai

Vairuotojas Džoni filme „Total Recall” yra gerokai naudingesnis, nei dauguma žmonių taksistų. Jis ne tik suteikia reikiamą informaciją, bet ir palaiko pokalbį su klientu.

Taksistai

16. Auklės

Tai turbūt pati populiariausia profesija tarp robotų. Robotizuotų auklių galima sutikti filmuose „I, Robot”, „Rocky IV” ir daugelyje kitų mokslinės fantastikos filmų.

AuklėsFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *