Robotika.lt

Pirmą kartą istorijoje implantuotas 3D spausdintuvu pagamintas slankstelis

topcom.lt 1 kovo, 2016 Robotai medicinoje

Unikali operacija buvo atlikta Australijoje, kurios metu du stuburo slanksteliai pacientui buvo pakeisti dirbtiniais, kurie buvo pagaminti 3D spausdintuvu. Pasak „Mashable“, jei operacija būtų nepavykusi, pacientas visam laikui galėjo likti paralyžiuotas.

60 metų pacientas į ligoninę Sidnėjuje pateko sirgdamas gana sunkia vėžio forma, kuri pažeidė du stuburo slankstelius. Pagal prognozes, vėžys galėjo taip išplisti, kad pažeistų stuburo smegenis ir todėl vyrui iškilo paralyžiavimo grėsmė.

Tačiau gydytojai į pagalbą pasitelkė šiuolaikines technologijas. Jie 3D spausdintuvu atspausdino visas žmogaus kūno struktūros ypatybes atkartojantį implantą ir atliko operaciją, pakeisdami pažeistus slankstelio fragmentus dirbtiniais.

15 valandų trukusi operacija pacientui pagerino sveikatą ir gyvenimo kokybę. Implanto dėka vyras dabar vėl gali pasukti galvą ir pakelkite rankas.

Operaciją atlikęs Velso Princo klinikų neurochirurgas Ralphas Mobbsas mano, kad 3d spausdinimo naudojimas medicinoje labai sparčiai augs.

„Be abejo tai yra nauja didelė banga medicinoje. Man tai yra Šventasis Gralis medicinoje pagal poreikius kuriant kaulus, sąnarius ir organus, tam kad atkurti funkcijas ir išsaugoti gyvybes“, – sakė jis.

Gydytojo netenkina dabar implantų spausdinimui naudojamos medžiagos, pavyzdžiui, titanas, tačiau Mobbsas tiki, kad greitai bus galima paimti paciento kūno ląsteles ir, jas patalpinus į trimates formas, išauginti reikalingus organus.


topcomFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *