Robotika.lt

Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)

Robotika.lt 5 balandžio, 2017 Naujausi Pramoniniai robotai

11-ojo Šveicarijos inovacinio forumo Bazelyje projektų grupė pristatė naują statybų technologiją Mesh Mould.Roboto Mesh Mould dėka galima statyti įvairių formų atramines betonines konstrukcijas.

Technologija turi potencialo revoliucionizuoti plieno gelžbetoninių konstrukcijų statybas dviejų dažnai atskiriamų veiksmų sąveikos dėka – klojinių ir armatūros gamybos robotizuotu procesu. Tai leidžia architektams ir inžinieriams kurti sudėtingas konstrukcijas ženklai sumažinant išlaidas. Taip sutaupomos medžiagos ir pagaminamos tvirtesnės konstrukcijos. Projektą sukūrė tarpdisciplininė tyrėjų grupė iš Šveicarijos Federalinio Technologijų instituto (ETH) Ciuriche.

Iš pradžių, mechatroniniai antgaliai, įtaisyti mobiliajame robote, gamina standų plieninį tinklą remdamiesi konstrukcijos modelio apskaičiavimais. Antrosios stadijos metu į tinklą pilamas betonas. Standžios plieninės struktūros ir betono masės dėka, jis neišbėga už konstrukcijos ribų. Tuo tarpu kai kitos skaitmeninės statybų technologijos, tokios kaip 3D-betono spausdinimas, vis dar bando rasti sprendimą kaip integruoti armatūrą, plieniniai tinklai, pagaminti šiuo naujuoju būdu, atlieka iš karto ir klojinio, ir armatūros funkcijas.

Pasak Normano Cheko, didžiulis Mesh Mould privalumas yra tame, kad jis gali pagaminti ne tik standartines betonines konstrukcijas, bet ir atlikti individualius klientų užsakymus. Standartinių betoninių konstrukcijų pliusas yra tai, kad struktūros gali būti maksimaliai optimizuojamos. Dėl standartinių klojinių, pavyzdžiui, sienos, šiai dienai turi būti sukonstruotos vientisu storiu išilgai viso jų ilgio. Priešingai, sukonstruotas roboto Mesh Mould sienos storis gali kisti per visą jos ilgį, priklausomai nuo pageidaujamų atraminių konkrečios sekcijos galimybių.

„Su Mesh Mould mes saugome  aplinką ir galime pastatyti pastatus gerokai pigiau, pasirinkdami norimą dizainą“, – sako Normanas Chekas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *