Robotika.lt

Orion erdvėlaivio palydovų tarpe – dronas (Video)

Robotika.lt 30 gruodžio, 2014 Dronai

NASA pristato Orion erdvėlaivį – kosmoso kapsulę, kurios tikslas – efektyvus žmonių gabenimas į asteroidus ar Marsą ateities misijose.  Skrydžio bandymo metu (gruodžio pradžioje), Orion erdvėlaivį, nuo žemės tolstantį tūkstančius kilometrų, lydėjo NASA dronas, du JAV kariniai lėktuvai bei keli sraigtasparniai, bent trumpam tapę įsimintinos kelionės dalimi.

Bandomojo skrydžio metu siekta ištirti Orion „fizines“ galimybes, t.y. ar erdvėlaivis yra pajėgus atlaikyti atmosferos slėgį, trintį, temperatūros kaitą ir t.t. Siekiama, kad Orion galėtų gabenti žmones į kosmoso platybes be jokių apribojimų. Testo metu kapsulė keliavo 3,600 mylias (beveik 6000 kilometrų) nuo „namų“, o paskui įsiliejo į žemės atmosferą kur pasiekė 22,000 m/h (35,400km.h) greitį. Orion kapsulei atliekant sudėtingą skrydį NASA oro robotas ir Karinio jūrų laivyno lėktuvai buvo netoliese. Kosmoso kapsulės palydovų užduotis – surinkti duomenis, kuriuos pasitelkus analizuojamas Orion veikimas.

Kiekvienas, erdvėlaivį lydintis, aviacijos mechanizmas atliko tam tikrą funkciją. NASA dronui – Ikhana, pasižyminčiam neįtikėtinu sumanumu bei ištvermę, skirta ypatinga užduotis. Ikhana drono tikslas – užfiksuoti Orion kosmoso kapsulės nusileidimą Ramiajame vandenyne. Drono filmuojami vaizdai tiesiogiai transliuoti NASA televizijoje.

Orion erdvėlaivio paleidimas žymus ne tik dėl to, jog moderni, didelį potencialą turinti kosmoso kapsulė buvo sėkmingai išbandyta (numatant tam tikrus patobulinimus), tačiau taip pat ir dėl to, jog šiai misijai buvo suburta ypatinga aviacijos transporto komanda.

Ikhana drono nufilmuoti Orion kapsulės nusileidimo vaizdai:


Žymos: , , ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *