Robotika.lt

Geriausi rusų filmai apie robotus

Robotika.lt 21 kovo, 2014 Robotai kine
Apie geriausius užsienio filmus, kuriuose pagrindinius vaidmenis atliko robotai, jau buvo rašyta. Šis straipsnis bus skirtas rusų populiariausiems fantastiniams filmams, kuriuose vaidino robotai ir paliko mums neišdildomą įspūdį.Kuo skiriasi rusų filmai nuo amerikiečių? Vienintelė ir pati svarbiausia savybė – robotai juose – ne žudymo mašinos. Jos neturi ginklų ir negriauna visko kas pasitaiko kelyje. Rusų filmuose nėra specialiųjų efektų ir sudėtingų mechanizmų. Robotai rusų kine vaizduojami panašiais į žmones, kurie trokšta tapti tikrais žmonėmis, ar bent jau gauti galimybę pajausti tai, ką jaučiame mes.
Nėra prasmės skirstyti rusų ir užsienio fantastinius filmus apie robotus į blogus, ir į gerus. Tiesiog tuos pačius dalykus kiekvienas įsivaizduojame kitaip ir tai nėra blogai. Kuo daugiau įvairovės, tuo geriau ir įdomiau.

Susipažinkite su penkiais geriausiais rusų filmais apie robotus.

5. „Surūdijusio generolo sala“ (1988)

Šis fantastinis filmas labiau skirtas vaikams. Tai pasakojimas apie XXI amžiaus moksleivę Alisą Selezniovą, kuri gauna vaidmenį filme-pasakoje „Raudonkepuraitė“ ir skrenda filmuotis. Tuo tarpu kasinėjimuose aptinkami seni koviniai robotai. Mašinos nugabenamos perdirbimui, tačiau plaukiant pakeliui jos dingsta. Paaiškėja, kad robotai pasinaudoję savo karinėmis galiomis pabėga į negyvenamą salą ir pradeda ruošti planą kaip užgrobti žmoniją. Nusprendusi vieną dieną pailsėti nuo filmavimų, Alisa patenka į robotų nelaisvę…

Nerangūs kariniai robotai šiuolaikiniam vaikui būtų visai neįdomūs, tačiau tuo metu jie atrodė įspūdingai

Surūdijusio generolo sala

4. „Viešnia iš ateities“ (1984)

Kaip nufilmuoti populiarų nuotykių filmą vaikams? Labai paprasta: geras scenarijus, profesionali filmavimo grupė ir už širdies griebiančios dainos. Šį filmą pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugę. Robotas Verteris – romantikas iki širdies gelmių – kuria eiles ir dievina moters asmenybę. Iš tiesų, kas gi kitaip galėtų elgtis XXI amžiuje, jei ne robotas?

Viešnia iš ateities

3. „Sensacijos mirtis“ (1935)

Tai pirmas rusų filmas apie robotus, kuris iki šių dienų laikomas klasika. Robotas – tai mašina, sukurta atlikti fizinį darbą. Tačiau kaip dažnai nutinka, žmogus sukūręs netgi tokius galingus ir nuostabius kūrinius kaip robotizuotos mašinos, vieną dieną lieka be darbo. Klasikinė filosofinė tragedija išlaikoma iki pat galo: kūrėją nužudo pats jo kūrinys.

Sensacijos mirtis

2. „Jį vadino Robertu“ (1967)

Siužetas – nesudėtingas, jokių specialiųjų efektų. Tačiau truputis ironijos ir maloni gerojo kino atmosfera priverčia susimąstyti ne vieną žiūrovą. Niekam nežinomas mokslininkas Sergejus Sergejevičius sukuria eksperimentinį, į žmogų panašų, robotą vardu Robertas. Robotizuota mašina kaip du vandens lašai panaši į patį kūrėją. Mokslininkas nusprendžia atlikti bandymą ir paleidžia jį į viešumą. Jis surengia pasimatymą su, vieno iš darbuotojų sužadėtine, Tania. Tačiau robotas tampa nevaldomas. Artėja filmo atomazga… Liūdna ironija: žmogus gali būti materialistas iki amoralumo, o robotas gali pažinti grožį, nežiūrėdamas į jo subjektyvumą.

Jį vadino Robertu

1. „Elektroniko nuotykiai“ (1980)

Tai pats geriausias vaikystės filmas, kuriame galima visko, ko reikia: ryškūs aktoriai, gaudynės, nuotykiai, humoras ir legendinės dainos. Elektroninis berniukas svajojo tapti „žmogumi“ ir net neįtarė, kad parodė šimtams vaikų, ką tai iš tikrųjų reiškia. Būti žmogumi – reiškia gerbti tėvus, mokėti gražiai draugauti, stengtis būti pačiu geriausiu visose gyvenimo srityse

Elektroniko nuotykiai

Kaip bebūtų gaila, rusų filmų šia tematika dabar kuriama labai mažai. Kino ekranuose vis dažniau pasirodo nauji fantastiniai filmai apie robotus griovėjus ir robotus gelbstinčius žmoniją nuo blogio. Kuriems filmams skirti pirmenybę – spręsti jums.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *