Robotika.lt

5 pagrindinės problemos, kurias padės išspręsti DI

Robotika.lt 22 vasario, 2017 Dirbtinis intelektas

Kai kalbama apie dirbtinį intelektą (DI), nuomonės dažnai išsiskiria. Vieni tai mato kaip technologinę žmonijos revoliuciją, kiti – kaip potencialų pavojų. Robohub.org ekspertai siūlo susipažinti su 5 globaliomis problemomis, kurias DI padės išspręsti.

Sveikatos apsauga

DI gali apdoroti didžiulius kiekius duomenų per labai trumpą laiką. Tai padeda mokslininkams sutelkti dėmesį ties svarbiausiomis problemomis.

Pasaulyje vis daugėja atradimų, kurie padaromi žmonėms ir DI bendradarbiaujant. Taip nutiko, nes tradiciniai tyrimų metodai atgyvena, nes mokslininkams tenka spręsti vis daugiau problemų, o kartu – ir apdoroti daugiau duomenų. Tai užima itin daug laiko.

Be to, DI gali ne tik apdoroti duomenis, bet ir prognozuoti įvairių tyrimo dėmenų bendrą rezultatą. Mokslininkų teigimu, DI gali nustatyti, kaip, pavyzdžiui, tam tikri vaistai suveiks pacientui, remiantis jo ligos istorija.

Saugesnis vairavimas

Autonominiai automobiliai gali visam laikui revoliucionuoti vairavimą ir padaryti jį daug saugesniu.

Stanfordo universiteto mokslininkų teigimu, bepiločiai automobiliai ne tik sumažins incidentų skaičių, bet ir suteiks žmonėms daugiau laiko darbui ir pramogoms.

Tobulesnė švietimo sistema

Robotai ir DI tampa vis didesne švietimo sistemos dalimi. Pasirodo, DI gali būti ir puikus mokymosi įrankis, ir motyvacinė priemonė.

DI, anot ekspertų, gali būti tarsi asmeninis mokytojas kiekvienam vaikui pasaulyje.

Efektyvesnis energijos naudojimas

DI gali padėti žmonėms protingiau naudoti energiją. Ne tik gali, bet jau ir padeda.

„Google“ ir kiti IT gigantai saugo milžiniškus kiekius duomenų. „Google“ naudoja savo DI projektą „DeepMind“, kuris padeda nustatyti, kada duomenų centrai užkaista ir reikia aktyvuoti vėdinimo sistemas. Pranešama, kad kompanijai tai energijos sąnaudas sumažino per 40 proc.

Pagalba laukinei gamtai

DI gebėjimas greitai apdoroti milžiniškus duomenų kiekius gali padėti ir saugant laukinę gamtą.

Pavyzdžiui, sekant laukinius gyvūnus, galima nustatyti, kur jie dažniausiai lankosi, kurias vietoves reikia apsaugoti. DI duomenų analizė taip pat gali padėti sukurti „koridorius“ migruojančių gyvūnų apsaugai.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *