Robotika.lt

Dronų gamybos lyderis gerbėjus pribloškė revoliucinėmis naujienomis (Video)

alfa.lt 1 gruodžio, 2016 Dronai

Kinijos bendrovė DJI, gaminanti populiariausius pasaulyje dronus, vos per vieną mėnesį pristatė tris naujienas, dėl kurių fotografavimo ir filmavimo iš dangaus mėgėjai bei profesionalai jau varvina seilę. Viena iš trijų naujienų – „DJI Mavic“ – jau dabar vadinama revoliucija dronų pasaulyje ir sulaukė neįtikėtinai gerų kritikų atsiliepimų.

Dar visai neseniai drono pilotavimui reikėjo ne tik įgūdžių, bet ir drąsos, tačiau DJI su kiekvienu nauju modeliu šią veiklą supaprastino iki itin elementaraus lygmens – naujųjų bepiločių orlaivių valdymas tampa net vaikui suprantama veikla.

„DJI Mavic“ – kiekvieno dronų ir kelionių mėgėjo svajonė

Didžiausia naujiena – visus išankstinius dronų užsakymo rekordus mušantis „DJI Mavic“. Į kišenę telpantis, beveik pusvalandį skrendantis, galintis nutolti net keletą kilometrų nuo piloto, turintis aukščiausios kokybęs kamerą ir paleidžiamas vos per keliolika sekundžių – šių savybių derinys bet kuriam dronų fanui iki šiol buvo tik svajonė.

„Nors ir skamba neįtikėtinai, bet atrodo, kad DJI įsiklausė į visus dronų mėgėjų norus – mažas, lengvai paruošiamas skrydžiui, itin greitai startuojantis ir labai stabilus dronas – dar prieš pusmetį būčiau sakęs, kad tokio drono teks laukti bent porą metų, tačiau technologijos vystosi tokiu tempu, kad jau šiandien turime revoliuciją dronų pasaulyje – „DJI Mavic“, – sako DJI bendrovei Lietuvoje atstovaujančios UAB „Promaksa“ vadovas Antanas Petrauskas.

A.Petrausko teigimu, kad „DJI Mavic“ dronų rinkoje pasieks tai, ką „Tesla Model 3“ atneša į elektromobilių rinką – masiškumą.

„DJI Mavic, skirtingai nei dauguma ankstesnių dronų, turės atlenkiamus propelerius, kas leidžia aparatą skrydžiui paruošti vos per keliolika sekundžių. Šis bepilotis orlaivis ore galės išbūti net 27 min., nuo piloto nutols net iki 5 km, turės 5 sensorius, kurie padės pastebėti kliūtis 15 m atstumu ir jų išvengti.

12 megapikselių kamera fiksuos nuotraukas RAW formatu bei filmuos 4K raiškos video. Šis dronas taip pat gali skristi patalpų viduje, net ir be GPS signalo – sensorių dėka net tarp 4 sienų išlaikomas nepriekaištingas stabilumas. Naujiena, kurios neturėjo joks kitas dronas iki šiol – orlaivio valdymas ne tik valdymo pultu, tačiau ir rankų gestais, kurie leidžia patogiai kurti asmenukes iš dangaus.

„DJI Mavic“ turi daugybę naujų funkcijų – lėtesnį arba sportinį režimą, norint – drono valdymą telefonu be pultelio, skrydžio krypties nustatymą tiesiog paliečiant ekrane norimą vietą ir kt.

„DJI Inspire 2“ – greičio ir vaizdo žvėris profesionalams

„DJI Inspire 1“ jau turėjo visas savybes, skirtas profesionaliam filmavimui iš dangaus. Tačiau “DJI Inspire 2” bus žvėriškai greitas, stabilesnis ir kurs kokybiškesnį vaizdą: 80 km/h greitį jis pasieks vos per 5 sekundes (maksimalus galimas greitis – net 93 km/h), turės rekordiškai didelį leidimosi žemyn greitį – net 9 m/s, į viršų kils 6 m/s greičiu.

„Tai dronas-monstras pagal visus parametrus. Jis nėra skirtas eiliniam pilotui – tai profesionalių kūrėjų įrankis, leidžiantis kurti filmus, reklaminius klipus ar filmuoti sporto varžybas. Atkreipkite dėmesį, kiek daug vaizdų iš dangaus, filmuotų dronais, galima pamatyti pastarųjų metų filmuose. Neabejoju, kad didelė dalis jų buvo fiksuota būtent šio drono pirmtaku, o dabar su naujuoju “DJI Inspire 2” tokių vaizdų ne tik daugės, bet jie bus dar įspūdingesni“, – teigia A. Petrauskas.

Dviguba baterijos sistema bepiločiam aparatui ore leis išbūti 27 min., o speciali baterijų automatinio pašildymo technologija leis skristi esant žemai temperatūrai – net iki -20°C laipsnių šalčio. „DJI Inspire 2“ kamera įrašinės 5.2K raiškos vaizdą, tinkantį profesionaliai kinematografijai.

Pagerintas ryšys tarp drono ir piloto leis pasiekti tolimesniu skrydžius – net iki 7 km atstumu, ir kokybiškesnį vaizdo perdavimą operatoriams. Kliūčių fiksavimo sistema 30 metrų atstumu atpažins galimus skrydžio trukdžius ir padės išvengti susidūrimo su jais. „Spotlight Pro“ technologija, leidžianti fiksuoti filmuojamą vaizdą nepaisant to, kur skrenda dronas, bet kuriam pilotui suteikia tokias vaizdo kūrimo galimybes, kokias anksčiau turėdavo tik profesionalūs operatoriai.

„DJI Phantom 4 Pro“ – kokybiškos aerografijos fanamas

„DJI Phantom 4 Pro“ – naujausias labai populiarios „Phantom“ serijos dronas, savo pirmtakus lenkiantis galimybėmis išvengti kliūčių 5 kryptimis, geresne vaizdo kamera ir talpesne baterija.

„Būtent ši dronų serija labiausiai išpopuliarino DJI bendrovę visame pasaulyje, todėl kiekvienas naujas „Phantom“ dronas reiškia du dalykus: jis prieinamas kiekvienam, ir jo kuriama vaizdo kokybė bus labai gera. Šis orlaivis didesnis nei „DJI Mavic“, turi geresnę vaizdo kamerą, todėl jį pirmiausiai rinksis tie, kas geram vaizdo kadrui negaili laiko. Tokių aerografų bendruomenę jau turime ir Lietuvoje“, – sako “Promaksa” vadovas.

Lietuvos pirkėjai šiuos dronus galės užsakyti jau netrukus. Planuojama, kad „DJI Mavic“ kainuos nuo 1199 eur, „DJI Inspire 2“ – nuo 3399 eur, o „DJI Phantom 4 Pro“ – nuo 1699 eur.

„Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, didžiausio susidomėjimo neabejotinai sulauks „DJI Mavic“ – manau, per artimiausią pusmetį šalyje gali atsirasti bent 400 naujų šio drono pilotų“, – prognozuoja A. Petrauskas.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *