Robotika.lt

SmartBird – paukščio skrydžio technika išaiškinta! (Video)

Robotika.lt 7 birželio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Visiems gerai žinoma garsi biometrinių robotų kompanija Festo sukūrė dar vieną robotą SmartBird. Sukurti skraidantį modelį kūrėjus įkvėpė sidabrinė žuvėdra. Robotas SmartBird lengvas ir gali tiksliai atkartoti tikro paukščio funkcijas, naudodamas tik vieną elektros variklį. Sparnais jis mosuoja ne tik aukštyn ir žemyn, bet gali pasisukti tam tikru kampu. Dėka aktyviai besisukančių sujungtų su sudėtinga valdymo sistema diskų, Festo gamina tokius robotus, kurie tiksliai atkartoja gyvų būtybių veiksmus.

SmartBird - paukščio skrydžio technika išaiškinta

Kruopščiai ištyrinėję paukščio skrydį, Festo inžinieriai sukūrė modelį, kuris gali skraidyti ir laisvai pleventi ore be jokių pagalbinių ir sudėtingų mechanizmų. Projekto tikslas – skrydžio metu minimaliai panaudoti energijos išteklius, įskaitant minimalų svorį, suderinus jį su funkcionalumu.

SmartBird gali skristi dėka galingo mikrovaldiklio, kuris apskaičiuoja optimalius derinimus, reguliuojančius kiekvieno sparno mostus. Visi sparnų judesiai sinchronizuoti trimis davikliais. Skrydis reikalauja tikslios koordinacijos tarp aukštyn-žemyn judesių ir sparnų palenkimo kampo.

Idealūs kontūrai ir lengva SmartBird konstrukcija, pagaminta iš anglies pluošto – tai puikus pavyzdys judėjimo energijai taupyti.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *