Robotika.lt

8 roboto Wall-E kopijos (Video)

Robotika.lt 10 liepos, 2013 Namų robotai Robotai humanoidai Robotai pramogai
Robotas-šiukšlių surinkėjas Wall-E yra garsus kompanijos Pixar animacinio filmuko personažas. Jo mielos ir didelės akys pakerėjo milijonus žmonių iš viso pasaulio. Animacinis filmas Wall-E pelnė didelę šlovę simpatiško, gero ir mielo robotuko dėka. Po tokios sėkmės daugelis kompanijų ir roboto gerbėjų pradėjo gaminti įvairias Wall-E kopijas, atliekančias skirtingas funkcijas. Vieni tik pramogai, o kiti – ir komerciniais tikslais.

Pavyzdžiui, vienas Vokietijos miesto Kiolno gerbėjas pagamino mylimo herojaus kopiją iš metalinių lakštų, mikrokontrolerio ir nedidelio varikliuko. Vokiškas Wall-E važiuoja ir sukinėja galvą į visus šonus.

8 roboto Wall-E kopijos

O programuotojas iš Kanados sukūrė Wall-E kloną, kuris sugeba atpažinti ne tik žodines komandas, bet ir spalvas bei žmonių veidus. Kaip ir vokiškas Wall-E, taip ir šis turi į akį įtaisytą kamerą, kuri padeda jam bendrauti su aplinkiniu pasauliu.

8 roboto Wall-E kopijos 1

Jei pirmieji du robotai yra panašūs į tikrąjį Wall-E savo išvaizda ir elgesiu, tai šis, „Kreatworks” jaunuolių kūrinys gali didžiuotis šiukšlių surinkėjo profesija. Pirma, jis pats yra surinktas iš metalo laužo, t.y. senų automobilių dalių. Antra, jis iš tikrųjų pritaikytas surinkinėti šiukšles. Metalinio roboto Wall-E ūgis yra daugiau nei 1 m, o plotis 60 cm. Beveik terminatorius.

8 roboto Wall-E kopijos 2

Šis Wall-E gali daugeliui pasirodyti keistas, kadangi jis surinktas iš Lego konstruktoriaus. Tačiau robotas kuo puikiausiai atkartoja tikrojo herojaus veiksmus, pavyzdžiui, pajutęs pavojų pasislepia, persitransformuodamas į paprastą dėžutę.

Wall-E roboto kopijas kuria ne tik jo gerbėjai ir entuziastai, bet ir garsios kompanijos, puikiai iš to pasipelnydamos. Pavyzdžiui, kompanija WowWee išleido robotą-pagalbininką Roboscooper. Nors iš išvaizdos jis labiau panašus į vaikišką-sunkvežimį, tačiau jo didelės geros akys iš karto mums asocijuojasi su mielu herojumi iš filmuko „Wall-E”. Šio robotizuoto žaislo funkcija surinkinėti šiukšles. Tačiau jį, labiau kaip mielą žaisliuką, mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugę.

8 roboto Wall-E kopijos 3

Dar viena roboto žaislo Wall-E kopija, tačiau jau kur kas rimtesnė. Šį robotą, vardu Tiko, sukūrė dvi ispanų kompanijos Treelogic ir Adele Robots. Šio roboto funkcija – konsultuoti žmones prekybos centruose, parodose ir pan. Wall-E rankose laiko sensorinį ekraną, kuriame žmonės gali susirasti reikiamą informaciją. O jei ko nors nerandate, pasakykite tai robotui ir jis jus nuves ten kur reikia. Be sensorinio ekrano, į robotą integruota daugybė daviklių, padedančių jam atpažinti kliūtis ir su jomis nesusidurti. Taip pat į dideles ir geras roboto akis įmontuota videokamera, kurios dėka Wall-E atpažįsta žmonių veidus.

Tačiau šis robotas nepritaikytas gyventi jūsų namuose. Nors būtų smagu, kad grįžtančius iš darbų mus pasitiktų būtent jis ir nusivestų tiesiai į virtuvę.

8 roboto Wall-E kopijos 4

Todėl jei norite namie turėti šį mielą filmo herojų, įsigykite PR kompanijos sukurtą Ultimate WALL-E. Šis žaislinis robotas visiškai atitinka tikrąją filmuko herojaus išvaizdą. Jis valdomas distanciniu pultu ir kalba tikru Wall-E balsu. Robotas ne tik atlieka įvairias komandas, bet dar ir šoka.

Tačiau, iš čia visų išvardintų Wall-E kopijų, į tikrąjį filmo herojų panašiausias yra robotas, kurį galima sutikti Disneleinde. Jis tarsi nužengęs tiesiai iš filmo ekranų – gestai, balsas, netgi judėjimo garsai lygiai tokie patys. Žiūrint į jį tik ir norisi pasakyti: „Vis tik jis egzistuoja!”

Žinoma daugelis taip ir norėtų pasakyti, kad kopijavimas pažeidžia autoriaus teises. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ir pats Wall-E labai jau panašus į Džonį-5 iš filmo „Trumpas sujungimas”. Ir nežiūrint į daugybę kopijų, kažin ar kas gali varžytis su roboto Wall-E žavesiu.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *