Robotika.lt

10 keisčiausių robotų (Video)

Robotika.lt 6 vasario, 2015 Robotai pramogai

Darbas fabrikuose, namų ruoša, vaikų linksminimas, Marso  tyrinėjimai – visą tai ir dar daugelį kitų dalykų jau dabar atlieka robotai.  Nežiūrint į tai, kad daugelis robotų už mus atlieka nuobodžius darbus ir palengviną buitį, egzistuoja ir robotai, į kuriuos pažvelgus tik kyla klausimas: „Kaip tai šovė į galvą jų kūrėjams?” Portalas Robotics.Com.Ua net sudarė tokių keisčiausių, absurdiškiausių ir neįprasčiausių robotizuotų mašinų dešimtuką.

Flappy Bird robotas

Flappy Bird – tai didelės sėkmės sulaukęs, bet itin trumpai gyvavęs žaidimas. Jo populiarumui nepakenkė, net tai, jog žaidimas buvo neįtikėtinai sudėtingas, o žaidėjai praleisdavo galybę laiko vis iš naujo bandydami įveikti jo kliūtis. Būtent tai ir įkvėpė Cloud-Tea Studio inžinierius Shi Xuekun ir Liu Yang sukurti robotą Flappy Bird Bot. Šio roboto paskirtis – pereiti visus žaidimo lygius savarankiškai.

Kečupo robotas Automato

Ar kada galvojote, jog gal yra kokių nors įdomesnių maisto skaninimo kečupu technikų? Jei taip, tada robotikos specialistai Bill Fienup ir Barry Kudrowitz pristato jums savo robotizuotą mašiną Automato. Galima sakyti, jog jis skirtas tinginiams. Kam papildomai eikvoti jėgas, spaudant ir kratant kečupo butelį, jei tai už jus gali padaryti robotas?

Mašina E-delicious

e-delicious

Roboto E-delicious  paskirtis – degustuoti maistą ir nustatyti, ar galima jį valgyti. Tai atliekama cheminės analizės ir palyginimo su turimais tinkamo maisto pavyzdžių duomenimis pagalba. Šis robotas buvo sukurtas tam, kad Tajų vyriausybė galėtų lengviau kovoti su kavinėmis ir restoranais, kurie tiekia žemos kokybės maistą.

Tačiau E-delicious mašina nesugeba atpažinti žmogaus skoniui tinkamo maisto, kadangi remiasi tik abstrakčia duomenų baze. Taip pat glumina ir roboto kaina – beveik 100 000 dolerių. Būtų naudingiau, jei tajų vyriausybė šiuos pinigus skirtų žmonėms-degustatoriams, o ne gamintų absurdiškus prietaisus.

Janken: akmuo-žirklės-popierius

Tokijo universiteto Ishikawa Watanabe laboratorija sukūrė robotą, kuris žaidžia žaidimą akmuo-žirklės-popierius. Tiksliau, kuris tik gadina visą šio žaidimo malonumą. Kodėl? Todėl, kad jis užprogramuotas visada laimėti. 100 % varžybų tarp žmogaus ir roboto, baigiasi pastarojo pergale. Greitai reaguojančios programinės įrangos, kamerų ir ypatingos rankos formos dėka robotas akimirksniu reaguoja į oponento veiksmus, nesukeldamas jokio įtarimo.

Shiri

Pasak šio robotizuoto prietaiso kūrėjo Nobuhiro Takahashi, roboto paskirtis – suteikti žmonėms galimybę pajusti roboto-humanoido jautrumą. Robotas pagamintas iš organinės konstrukcijos. Tačiau mažiau įžvalgesni žmonės pasakytų, kad tai paprasčiausios roboto sėdmenys. Shiri (japoniškai – sėdmenys) reaguoja į žmogaus prisilietimus: susitraukia arba atsipalaiduoja.

Gluteus Maximus

https://www.youtube.com/watch?v=UrhCz6PnT78

Tęsiant kalbą apie sėdmenis, reikėtų taip pat paminėti ir korėjiečių technikos milžinę Samsung, kuri irgi sukūrė savo robotinį pasturgalį.  Po to, kai iPhone 6 Plus išpopuliarėjo savo „lankstumu”, Samsung pasidalino video medžiaga, kurioje robotizuotos sėdmenys išbando Galaxy Note 4 patvarumą, ir tuo pačiu tikrina, kas nutiks išmaniajam telefonui, kai žmogus ant jo atsisės neišimdamas jo iš kišenės.

Robotizuota striptizo šokėja

https://www.youtube.com/watch?v=xulnNDLlXf4

Robotizuota striptizo šokėja – gal iš pradžių tai skamba gan pikantiškai ir smagiai, tačiau iš tiesų šis robotas veikiau tiktų siaubo filmui. Šią bauginančią šokėją pristatė dailininkas Jordan’as Wolfson’as Deivido Zvirnerio galerijoje Niujorke. Robotas sugeba atpažinti veidus ir gali sekti akimis parodos lankytojus.

Baisi kaukė, bauginanti šypsena, ir apskritai keista išvaizda skirta tikrai ne gėrėjimuisi. Tačiau roboto kūrėjas mano, kad jo kūrinys sulauks didelio žmonių susidomėjimo.

Sysmac & Delta: Ping Pongo robotas

https://www.youtube.com/watch?v=6rfFmqz6s8M

Japonijos kompanijos Omron Corporation inžinieriai pristatė dar vieną robotą, skirtą žaisti stalo tenisą. Kol kas kompanija roboto „Sysmac & Delta” sugebėjimus demonstruoja tik video filmukuose. Pasak gamintojų, nors dar  neaišku, kokia šio gremėzdiško roboto prasmė, tačiau neabejoja, jog jis taps nepakeičiama ateities dalimi.

Peter & Paul – piešiantys ir trinantys robotai

Dailininkas ir tyrėjas Patrick’as Tresset’as sukūrė du robotus „Paul’ą” ir „Peter’į”. Tuo metu kai robotas Paul’as piešia žmogaus veido eskizus, ar kitus objektus, naudodamas mechaninę ranką ir akį, robotas Peter’is ištrina savo kolegos nupieštas linijas.

Bioninė kengūra

Vokiečių kompanijos Festo sukurta robotizuota kengūra, ne pirmas jos pagamintas bioninis robotas. Robotas SmartBird, kurį sukurti tyrėjus paskatino žuvėdra, pelnė didžiulį populiarumą parodoje TEDTalks 2011. Naujoji robotizuota kengūra žavi savo techniniais sprendimais bei dizainu. Ji valdoma nuotoliniu būdu, prie žmogau rankos taisoma apyrankę – atliekant tam tikrus judesius ranka, perduodamos komandos robotui. Tiesa, neaišku, kam visa tai?Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *