Kas yra robotas-androidas?
Robotų-androidų paskirtis – bendrauti su žmogumi. Todėl juos galima aptikti visose paslaugų ir aptarnavimo srityse. Kodėl? Priežastis labai paprasta: žmonės laisviau reaguoja komunikuodami su į save panašiomis būtybėmis. Juk su lygintuvu ar siurbliu nepasišnekėsi, o robotizuota mašina, panaši į žmogų, suteikia žmonėms labiau pasitikėjimo ir žinoma, smalsumo, kuris nugali bet kokią baimę užmegzti pokalbį su robotu.
Gamybos, kosmoso arba karo srityse humanoidai nesutinkami, čia dažniausiai naudojami taip vadinami pusiau androidai. Tai tokie robotai, kurie turi tik viršutinę, panašią į žmogaus, kūno dalį. Pasak specialistų, taip paprasčiau sukurti robotą, nes ėjimo sistemos yra gana sudėtingos ir sukelia daug sunkumų. Todėl pusiau androidui pakanka turėti paprastą kliūčių atpažinimo sistemą, pavyzdžiui, infraraudonųjų spindulių komplektą bei kelis ratus, kad galėtų judėti.
Vis daugiau žmonių, ypač rašytojų ir filosofų, kankina klausimas kuo skiriasi robotas nuo žmogaus? Ir ar robotai ateityje nepakeis žmonių? Štai kelios priežastys, kurios verčia žmones sunerimti. Pavyzdžiui, robotai-androidai, tokie kaip HRP-4C, iš išorės labai panašūs į žmogų, juos kurdami mokslininkai dažnai naudoja technologijas, kurios suteikia paviršinius odos pojūčius, todėl tokius androidus galima lengvai supainioti su žmogumi.
Be to, dabar yra sukurta daug robotų, kurie moka kalbėti, kepti sausainius ir žaisti futbolą bei šokti kaip androidas NAO. Tai nieko stebėtina, kad ateityje jų sugebėjimai tik tobulės ir jie galės lengvai pakeisti žmones…
Jei jus domina etinė šio klausimo pusė – siūlome pasižiūrėti animacinį filmą „Evos laikas“ („Time of Eve“), kuriame gana įdomiai atskleidžiama ši tema.
Taip pat nereikėtų painioti androidų su kyborgais: androidai, kaip ir buvo minėta, robotai panašūs į žmones, o kyborgai – elektronikos simbiozės ir biologinio organizmo produktas.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)