Robotika.lt

Trimatis drabužių spausdintuvas – revoliucinė naujiena mados srityje

lrt.lt 5 gegužės, 2016 Robotai ir menas

Posakis: neturiu, ką apsirengti, ateityje gali ir išnykti, jei turėsime galimybę trimačiu spausdintuvu atsispausdinti drabužių tiesiog namie.

Spausdintos ir kitomis technologinėmis naujovėmis kurtos suknelės pristatomos Niujorke, „Metropoliten“ meno muziejuje.

Ar tikrai tik rankomis galima pasiūti išskirtinius aukštosios mados vardo vertus apdarus? Įsitikinimą, kad rankų darbas visuomet vertingesnis už mašinos, bando pakeisti Niujorko „Metropoliten“ meno muziejaus kostiumo institutas, atidaręs technologijų amžiaus mados parodą.

„Technologijos ir amatai tikrai nėra nesuderinamos sąvokos. Kaip grožis ir praktiškumas eina koja kojon ir nuo to tampa tik galingesne kombinacija“, – tikina „Apple“ dizaino vadovas Jonathanas Ive.

Parodos pažiba – Karlo Lagerfeldo „Chanel“ mados namams siūta vestuvinė suknelė. Pasak parodos kuratoriaus, suknia buvo vienas iš įkvėpimų rengti parodą, nes jai sukurti dizaineris pasitelkė naujausias technologijas, bet tam tikri darbai atlikti rankomis.

„Suknelė iš tikrųjų pasiūta iš tinklelio, sintetinės medžiagos. Šleifas gamintas rankomis ir mašina. Iš pradžių Karlas nupiešė brėžinį, tuomet perdavė įmonei, kad suteiktų jam taškuotą raštą. Tuomet dirbtiniai briliantai perkelti naudojant karštį. Viskas užbaigta rankomis – apipiešta ir išsiuvinėta“, – aiškina parodos kuratorius Andrew Boltonas.

Parodoje – net 170 eksponatų, sukurtų žymiausiuose mados namuose, nuo Chanel iki Alexanderio McQueeno, nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Pristatomos aukštosios mados ištakos, kai XIX a. išrasta siuvimo mašina ir pradėta skirti daiktus, pasiūtus rankomis, ir mašina.

Atskiri kambariai skirti tradiciniams aukštosios mados amatams – siuvinėjimui, plisavimui, dirbtinių gėlių, plunksnų, nėrinių, odos darbams. Pristatomos versijos, pagamintos naudojant inovatyvias technologijas – trimatį spausdinimą, kompiuterinį modeliavimą, klijavimą ir laminavimą, sukirpimą lazeriu.

Pasak parodos organizatorių, trimatis spausdinimas yra ekstremaliausia technologija parodoje ir ją demonstruoja, nes ši gali sukelti tokią revoliuciją, kaip kadaise siuvimo mašina. Juk jūsų kūno formoms tobulai tinkantį drabužį būtų galima atsispausdinti tiesiog namie.


lrt_lt_logoFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *