Robotika.lt

Robotas-tankas Digger D-3 100% apsaugos laukus nuo minų (Video)

Robotika.lt 14 rugpjūčio, 2014 Karinė robotika

Šveicarų kompanija Digger DTR, dirbanti su išminavimo technologijomis, sukūrė naują revoliucinį produktą Digger D-3. Tai mechanizmas, sugebantis išvalyti lauką nuo sprogstamųjų medžiagų jas sunaikindamas vietoje. Mašina Digger D-3 – tai ne tik robotas nukenksminantis minas, bet ir tikras griovėjas, kuris nušluoja sprogmenį nuo žemės paviršiaus ir lieka visiškai nepažeistas.

D-3 panašus į tanką, kurį valdo operatorius nuotoliniu būdu. Operatorius slepiasi už specialaus skydo ir tiria duomenis, kuriuos jam perduoda robotizuota mašina Digger D-3. Valdymo pultas – tai du valdikliai ir daugybė mygtukų. Robotas ir žmogus bendrauja radijo ryšio pagalba.

Robotas-tankas Digger D-3 apsaugos laukus nuo minų 1

Priekinėje robotizuoto tanko D-3 pusėje integruotas volas su volframiniais plaktukais, kurie išrausia žemės paviršių iki ketvirtadalio metrų. Jei dirvoje randama paslėpta mina, robotas ją sunaikina. Jei minų reikia ieškoti tarp kietesnių paviršių, robotas į pagalbą pasitelkia papildomą plūgą, kuris naikina visas jo kelyje pasitaikančias kliūtis.

Robotas-tankas Digger D-3 apsaugos laukus nuo minų 2

Pasak, kūrėjo ir kompanijos Digger DTR vadovo Frederic‘o Guerne, jei žemė drėgna, robotas-tankas sugeba per valandą efektyviai pašalinti minas iš 1000-1200 m² teritorijos. Jei žemė sausa, tai D-3 gali per valandą nukenksminti 300-400 m² aikštės. Tačiau norint įsitikinti teritorijos saugumu, po roboto darbo reikia papildomai ištirti dirvą ar nėra užsilikusių sprogstamųjų medžiagų.

Sprogmenys nepažeidžia roboto-tanko Digger D-3, kadangi jis apsaugotas specialiu korpusu, surinktu iš šimto V formos metalinių plokštelių. Būtent jos apsaugo robotą nuo prieštankinių minų, kurių dydis siekia iki 81 mm.

Nors iš tiesų, robotas Digger D-3 nėra visiškai nepažeidžiamas. Sprogstančios minos vis tik gali pažeisti tanko korpusą ir jo mechanizmą. Tačiau kūrėjai robotą sukonstravo taip, kad D-3 būtų galima sutaisyti net lauko sąlygomis. Visi mechanizmai lengvai pasiekiami, o apsauginį korpusą galima nuimti roboto darbo metu.

Robotas-tankas D-3 bus naudojamas tokiose šalyse, kuriose vyksta karo konfliktai, o minų laukai ir kitos teritorijos laikomi įprastu dalyku. Tokiais atvejais Digger D-3 mechanizmas apsaugos ir išsaugos daugelio gyventojų ir karių sveikatą bei gyvybes.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *