Robotika.lt

Japonų Schaft ir DARPA robotų iššūkis (Video)

Robotika.lt 14 sausio, 2014 Robotai humanoidai Robotai mokslui
Japonijos universiteto sukurtas stichinių nelaimių ir katastrofų pagalbos robotas skynė Pentagono remiamo konkurso laurus. Taip pat šis robotas nuo šiol yra ir Google robotų šeimos narys.

Nors gal ir atrodo kaip nevykęs 20 metų senumo Asimo prototipas, tačiau šis humanoidinis pagalbos robotas puikiai pasirodė prestižiniame Pentagono finansuojamame robotikos renginyje.

Tokijuje kurtas Schaft robotas nugalėjo „DARPA Robotics Chalenge (DRC)“ konkurse, surinkdamas 27 iš 32 galimų balų. Šiame konkurse siekiama skatinti kurti robotus, kurie galėtų būti panaudojami atliekant gelbėjimo darbus ekstremaliomis situacijomis. Pavyzdžiui, likviduojant atominės elektrinės avarijos padarinius.

Ši pergalė šiek tiek ironiška, žvelgiant iš Japonijos perspektyvos. Nepaisant šalies pažangos robotikos pramonėje, ji neturėjo tinkamų robotų, kuriuos galėtų panaudoti 2011 metų Fukušimos atominės elektrinės katastrofos metu. Būtent tokį robotą ir siekia išvysti DRC konkurso organizatoriai.

IHMC Robotics, Floridoje įsikūrusi komanda, užėmė antrąją vietą. Būtent Floridoje, „Homestead Miami Speedway“ lenktynių trasoje ir vyko DARPA Robotics Chalenge konkursas. Carnagie Mellon Universiteto „Team Tartan Rescue“ komanda užėmė trečiąją vietą.

Japonų Schaft ir DARPA

Aštuonios aukščiausias vietas užėmusios komandos gali tikėtis iki 1 milijono dolerių siekiančio finansavimo iš Pažangiųjų Gynybos Tyrimų Projektų Agentūros, kuri kuria technologijas JAV armijai. Kitąmet konkursantai gali tikėtis iki 2 milijonų dolerių siekiančios premijos.

Tokijo Universiteto Schaft roboto komanda, vedama Yuto Nakanishi, žinomo dėl savo darbo su Kojiro, nuo 2007-ųjų metų JSK Robotics laboratorijoje kuriamu humanoidiniu robotu.

Maždaug pusantro metro ūgio ir 95 kg sveriantis dvikojis Schaft robotas DARPA tyrimuose pademonstravo stabilią eiseną ir ženklią sukimosi momento galią. Iššūkio metu reikėjo atlikti įvairias užduotis, įskaitant durų atidarymą, automobilio vairavimą ir sienų griovimą.

Schaft komanda prarado taškus, kuomet vėjo gūsiui pavyko iš jo gniaužtų išplėšti laikomas duris. Taip pat robotas nesugebėjo sėkmingai išlipti iš transporto priemonės, nors trasą ir įveikė gerai.

Schaft taip pat yra vienas iš naujausių Google kompanijos išsirinktų robotų. Google grupė taip pat po savo sparnu priglaudė Boston Dynimics (baisiojo BigDog roboto kūrėjus) bei kitas gyvūnų įkvėptas karines mašinas. Google vis puoselėja ateities robotinių technologijų planus.

DARPA Robotics Chalenge vadovas Grill‘as Pratt‘as džiaugėsi Schaft‘o komandos iniciatyva, pažymėdamas, jog kuomet DRC atstovai Japonijoje lankėsi praėjusiais metais, ši komanda jau turėjo tris konkursui skirtus robotų prototipus.

„Buvome apstulbinti, kuomet įžengę į laboratoriją išvydome, ką jie daro,“ – teigė Pratt‘as.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *