Robotika.lt

Roboto valdoma adata gelbės žmonių gyvybes (Video)

Robotika.lt 17 rugsėjo, 2013 Robotai medicinoje
Tyrėjai viltis deda į neįprastą robotą, kuris medikams suteikia naują būdą kovai su kraujo krešuliais smegenyse.
Kraujo krešuliai smegenyse ima tapti vis opesne žmogaus sveikatos problema, keliančia pražūtingus padarinius. 40 procentų žmonių, kuriems diagnozuojami tokie krešuliai – miršta. Išlikusieji gyvi rizikuoja patirti smegenų pažeidimus. Šios traumos gydymas nepaprastai sunkus, tačiau tyrėjai iš Vanderbilt‘o Universitete yra užtikrinti, kad naujasis jų kuriamas robotas galės pagelbėti. Robotas naudoja valdomą lanksčią adatą, kurios pagalba šalina krešulius.
Gydytojai dažnai vengia operuoti kraujo krešulius smegenyse, dėl sunkaus priėjimo bei didelės rizikos padaryti didesnę žalą. Tačiau robotui tereikia nedidelio pjūvio, kad galėtų atlikti savo užduotį. Robotas gali naudotis ultra garsu arba kompiuterinės tomografijos (CT) atvaizdavimu, kad nustatytų smegenų zonas, kuriose reikia išsiurbti žmogaus gyvybei pavojingus krešulius. Jo adata prailgėja, kaip teleskopas, ir geba lankstytis, taip apeidama rizikingas kliūtis.
Robotinės adatos Vanderbilt‘o universitete buvo kuriamos jau keletą metų. Ties šiuo projektu darbavosi ir inžinieriai, ir gydytojai. Pradžioje planuota robotinę adatą naudoti šalinant smegenų auglius, tačiau vėliau suvokta, kad ši technologija taip pat puikiai gali pasitarnauti ir naikinant kraujo krešulius.
Šiuo metu robotinė adata yra tik prototipo stadijoje. Tyrėjai išbandė šia technologiją šalindami dirbtinius krešulius „želatininėse“ smegenyse. Galutinis projekto tikslas – perduoti šią mašiną į neurochirurgų rankas ir taip sumažinti mirčių riziką, kurią žmogui sukelia intracerebrinis kraujavimas.
Užmeskite akį į roboto veikimą, kuomet jis darbuojasi su dirbtinėmis, iš želatinos pagamintomis smegenimis:

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57598144-1/needle-steering-robot-could-save-lives/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *