Robotika.lt

Populiariausi 9 dešimtmečio robotai-žaislai

Robotika.lt 23 liepos, 2013 Robotai pramogai
9-ajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos Valstijose robototechnikoje įvyko didžiulis perversmas. Pradėti gaminti namų robotai ir robotai-žaislai, kurie atliko ne tik įvairias funkcijas, bet ir pasižymėjo įdomiomis bei kartu keistomis savybėmis.

1980-aisiais metais filmas „Žvaigždžių karai” sužavėjo žmones ne tik įdomia istorija, bet ir robotais R2-D2 ir C-3PO, kuriuos Amerikos gyventojai troško turėti savo namuose. Tačiau 80-ųjų pabaigoje „Žvaigždžių karų” populiarumas priblėso. Ir daugelis žmonių suprato, kad tų metų technologijos dar nepakankamai pajėgios sukurti „gyvus” robotus-kompanionus.

Gal daugelis ir žinote, o jei ne, bus puiki galimybė susipažinti su tuo metu populiariausiais elektroniniais robotais-žaislais – mažesniais didžiųjų namų robotų broliais. Būtent šių mažųjų elektroninių robotų gamyba turėjo gana didelės įtakos tolimesniam robotų vystymuisi.

1. Nintendo R.O.B

Nintendo R.O.B

Nintendo ROB atsirado su sistema Nintendo Entertainment Deluxe 1985-1987 metų laikotarpiu. Dar ir dabar kompanija Nintendo vis bando įsitvirtinti JAV, visų pirma į robotus žvelgdama kaip į priemonę toliau diferencijuoti savo žaidimų konsoles.

2. Radio Shack Armatron

Radio Shack Armatron

1980 metais vaikų džiaugsmui atsirado elektroninis įrenginys Radio Shack Armatron. Jis buvo valdomas dviejų vairasvirčių įtaisytų ant įrenginio pagrindo. Įdomu tai, kad nebrangus manipuliatorius veikė tik vieno elektros variklio sujungto su valdymo sistema dėka. Aparatas galėjo paimti, perkelti, sukioti ir mesti įvairius smulkius daiktus.

3. Ideal Maxx Steele

Ideal Maxx Steele

1984 metais robotas Maxx Steele kainavo 349,99 $, dabar jo kaina pakilo iki 761,16 dolerių. Šis robotas nėra vien tik paprastas žaisliukas. Iš tiesų, tai yra programuojamas robotas, kuris tiesiog „atsitiktinai” papuolė į vaikiškų žaislų sąrašą.

4. Playtime SkateBot

Playtime SkateBot

1980 metų simboliu tapo mažytis robotas stovintis ant riedlentės. Šis robotas veikė su baterijomis ir pagal sistemą „bump-and-go”: važiuodavo tol, kol atsitrenkdavo į objektą, tada pakeisdavo kryptį ir važiuodavo toliau. Robotas taip pat galėjo atlikti kelis triukus, pavyzdžiui, apsisukti ant galinių riedlentės ratų kaip tai daro profesionalūs riedlentininkai.

5. Playskool Alphie

Playskool Alphie

Elektroninis robotas Alphie buvo naudojamas vaikų lavinimui. Robotas turėjo vertikaliai jame išdėstytas spalvotas popierines juosteles, kurių dėka galima buvo žaisti trijų rūšių žaidimus: 1. lopšinės, 2. paprastos smulkmenos ir 3. sutapimai. Alphie turėjo dvi kojeles, tačiau savarankiškai jomis vaikščioti negalėjo. Bet išsiskyrė tuo, kad ant pakaušio turėjo didelį raudoną mygtuką.

6. Milton-Bradley Big Trak

Milton-Bradley Big Trak

Kompiuteriu valdomas žaislas Big Trak – tai elektroninis tankas, kuris atlikdavo jam būdingus judesius: į priekį, atgal, apsisukti ir „ugnis”. Kai su klaviatūra, kuri įmontuota ant įrenginio galinio panelio, vartotojas įvesdavo valdymo komandas, robotas-tankas skleisdavo sintezuotus signalus ir garsus.

7. Tomy Dustbot

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1980 metais kompanija Tomy išleido mielų robotų-žaislų seriją. Dauguma jų buvo pritaikyti siurbti dulkes. Dustbot tapo pirmuoju robotu, į kurį buvo įtaisytas siurblys pritaikytas tvarkyti namus. Robotas iš tikrųjų siurbdavo dulkes ir nešvarumus, tačiau savo mažose rankutėse laikydamas žaislinę šluotelę ir semtuvėlį tik imituodavo, kad tvarko namus. Iki kol buvo sukurtas tikras robotas-siurblys Roomba, į autonominį Dustbot netgi buvo integruoti davikliai, neleidžiantys jam nukristi nuo stalo.

8. Tomy Verbot

Tomy Verbot

Dar vienas kompanijos Tomy produktas – robotas Verbot, kuris galėjo atlikti 8 šeimininko užprogramuojamas žodines komandas: sustoti, nusišypsoti, nuleisti rankas, pakelti rankas, atgal, pirmyn, pasisukti į kairę ir dešinę.

9. Tomy Chatbot

Tomy Chatbot

Kadangi kompanija Tomy garsėjo įdomių ir linksmų robotų-žaislų gamyba, į šį sąrašą įtrauktas dar vienas jų produktas, kurį labai mėgo ne tik vaikai, bet suaugę. Į Chatbot įtaisytą magnetofoną tereikėdavo įrašyti kokį nors pranešimą ir distanciniu pultu nusiųsti jį į kitą kambarį. Iš kurio jis galėdavo atkartoti įrašus vienu pulto mygtuko paspaudimu.

10. Radio Shack Z-707 Battle Iron Claw

DIGITAL CAMERA

Daugelis 9 dešimtmečio robotų-žaislų intelekto neturėjo, jie buvo valdomi tik distanciniu pultu. Žaislą Z-707 vaikai galėdavo valdyti su distanciniu bevieliu valdymo pultu. Robotas galėjo važiuoti ir su savo manipuliatoriumi atlikti tokius veiksmus kaip aukštyn/žemyn, atidaryti/uždaryti.

11. Playtime Steve The Butler

Playtime Steve The Butler

Kaip ir daugelis kitų robotų-žaislų, Buttler atrodė kur kas rimčiau nei buvo iš tikrųjų. Jį galima buvo valdyti distanciniu pultu. Rankų robotas judinti negalėjo, jose jis galėjo laikyti tik tai ką jam įduodavo šeimininkas. Tačiau buvo įdomu turėti asmeninį robotą-tarną, nors ir tekdavo didžiąją darbo dalį atlikti patiems žmonėms.

12. Playskool Alphie II

Playskool Alphie II

Kaip ir žaislas Alphie, taip ir Alphie II veikė naudojant spalvotus popierinius ir plastikinius kvadratėlius. Jis mokė ikimokyklinio amžiaus vaikus pažinti skaičius ir abėcėlę.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *