Robotika.lt

FirstLook – pro langą mėtomas robotas (Video)

Robotika.lt 6 lapkričio, 2013 Robotai pramogai
FirstLook (pirmojo žvilgsnio) roveris papildytas tokiais įrankiais, kaip termo kamera ir jutikliai aptinkantys radioaktyvias, chemines ir biologines medžiagas.

Robotai tapo nepakeičiama moderniosios kariuomenės arsenalo dalimi, ypač kalbant apie mašinas užtikrinančias karių saugumą pavojaus akimirkomis.

iRobots sukurtas 110 FirstLook iš esmės yra internetinė kamera ant ratukų. Robotas pasižymi lengvumu ir tvirtumu. Jis toks patvarus, kad net išmetus pro langą, robotui nieko nenutiktų.

Dabar robotas apginkluotas naujas įrankiais: manipuliatoriumi ir jutikliais, aptinkančiais radiaciją ir kitus pavojus.

Nuotoliniu būdu valdomas robotas sveria apie 2,5 kilogramo, o jo valdoma ranka gali pakelti iki 1,5 kilogramo sveriantį objektą. Roboto ranka „išsitiesia“ iki 30 centimetrų, leisdama robotui sąveikauti su aplinka.

firstlook

Prie roboto taip pat greitai gali būti pritaisytos termo kameros, dėl to mašina gali tapti savotišku pėstininku, naktyje ieškančiu žmonių bei transporto priemonių.

Tuo tarpu jutikliai gali aptikti chemines ir biologines medžiagas, o taip pat ir nustatyti aplinkos radioaktyvumą.

Tam robotas naudoja kitą įrangą, kaip, pavyzdžiui, Lengvąjį Chemikalų Detektorių, kuris užuodžia cheminius ginklus, bei toksiškas pramonines medžiagas.

Visas veiksmas stebimas per video žaidimų stiliaus FirsLook valdymo įrangą, kuri turi 5 colių LCD 800×480 rezoliucijos ekraną. Su droidu įmanoma palaikyti ryši net iki 200 metrų atstumu.

Užmeskite akį filmuotą medžiagą, kurioje FirstLook mėtomas pro langą.

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57609090-1/throwable-irobot-110-recon-bot-gets-sensors-manipulator/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *