Robotika.lt

Robotas-melžėja – fermerio svajonė

Robotika.lt 13 kovo, 2014 Pramoniniai robotai
Dėl Alexander van der Lely išradimo visi pasaulio melžėjai gali netekti darbo. Robotas-melžėja The Lely Astronaut A4 – įrenginys, kokį trokšta turėti kiekvienas fermeris. Bent jau taip galvoja pats išradėjas. Be to, pasak jo, tai gana pelninga. Fermeriams nereikės mokėti pinigų melžėjams. O ir robotus valdyti yra gerokai paprasčiau, nei žmones: robotizuota mašina niekada nepavargs, neprašys pakelti algos ir žinoma nesiginčys su šeimininku.

Pagrindinė šios naujienos savybė – automatizuotas pieno gavimo procesas. Gyvulys įeina į melžimo kamerą, robotas paima iš jo reikiamą kiekį pieno, tada karvė išeina, įeina kitas gyvulys ir viskas vyksta lygiai tokia pačia tvarka. Šis prietaisas labai naudingas, kadangi karvės gali į kamerą eiti ir dieną, ir naktį, duoti pieną, o paskui užsiimti savo „reikalais”.

Robotas-melžėja

Pagal specialistų paskaičiavimus, jei tai šeimos ferma, iš karvių galima išgauti nuo 300000 litrų pieno per metus. Robotas-melžėja The Lely Astronaut 4 stebi gyvulius, juos šeria ir nuolatos skaičiuoja kiek per dieną reikia išgauti pieno. Žinoma, tai nustato pats šeimininkas, o mašina tik vykdo. O jei robotizuota melžėja pastebi, kad šiandieną nepavyks surinkti reikiamo kiekio pieno, tai sistema dar kartą atlieka skaičiavimus ir pieną šeimininkas gauna kitą dieną.

Sistema The Lely Astronaut 4 taip pat stebi karvės būklę, jos svorį, judesius ir gaunamo pieno kokybę. Ši modulinė sistema puikiai tinka ir fermerių šeimoms, ir pieno gamybos kompanijoms. Robotą-melžėją galima įsigyti viename iš Alexander’io van der Lely pardavimo servisų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *