Kalbanti Barbė – inovatyvus žaislas ar tobulas sekimo įrankis? (Video)
Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gerai žinomas žaislas – Barbė įgavo neįtikėtinų skaitmeninių galimybių, po to, kai kompanijos „ToyTalk“ ir „Mattel“ nusprendė sukurti bevielį ryšį naudojančią Barbę, gebančią bendrauti, pasakoti istorijas ir žaisti interaktyvius žaidimus.
Kaip praneša portalas NewsWeek, „Hello Barbie“ (liet. „Labas Barbė”) vardu pavadintas žaislas pasižymi unikaliomis interaktyvumo savybėmis. Žavingas kaklo papuošalas, spindintis ant Barbės kaklo, turi integruotą mikrofoną bei garsiakalbį, kurių dėka vaikai gali komunikuoti su žaislu. Įkraunamos baterijos slepiasi Barbės kojose; jų energijos žaidimams užtenka maždaug valandai. Taip pat Hello Barbe turi unikalią ypatybę – kalbos sulaikymo mygtuką, padedanti numatyti, jog žaislas reaguos tik į šeimininko komandas.
Komunikacija vyksta Barbei prisijungus prie interneto su išmaniąja programėle. Kai žaislas „pasiekia“ virtualią erdvę, vaikas gali bendrauti su žaislu – jo žodžiai yra siunčiami į „ToyTalk“ organizacijos serverį, kuriame pokalbiai yra analizuojami, ir juose numatoma kokių atsakymų gali tikėtis vaikas. Visi Barbės žodžiai kuriami „ToyTalk“ ir „Mattel“ kompanijos darbuotojų.
Modernių sistemų pagalba Barbė sukuria individualią debesinės kompiuterijos duomenų bazę, kurioje talpinama unikali informacija apie savininko pomėgius, norus ir t.t. Šie duomenys vėliau panaudojami pokalbių bei žaidimų metu. Kompanija „ToyTalk“ suteikia išskirtines kontrolės galimybes vaikų tėvams. Pavyzdžiui, įmanoma pasirinkti temas, kuriomis vaikui draudžiama bendrauti su žaislu. Jei vaikas pradeda draudžiamą diskusiją, Barbė nukreipia temą kita linkme. Taip pat visada yra galimybė ištrinti surinktus duomenis iš „ToyTalk“ duomenų bazės.
Vis dėlto, nepaisant modernių ir originalumu stebinančiu žaislo savybių, Hello Barbe taip pat atskleidžia nerimą keliančius veiksnius, vienas jų – vaiko privatumo pažeidimas.
Vaiko teises ginančios organizacijos siekia uždrausti Hello Barbe žaislo pardavimus. „Jiems nevertėtų šio žaislo vadinti „Labas Barbe“, jie turėtų ją vadinti „Sekimo Barbe“. Vaikai, bendraujantys su Hello Barbe nekalba tik su lėle, jie taip pat kalbasi su „Mattel“ – tarptautine korporacija, kurios vienintelis interesas yra finansinė nauda,“ – spaudai teigia pelno nesiekiančios organizacijos, kovojančios prieš komerciją nukreipta į vaikus, vykdančioji direktorė Susan Linn.
Psichologai taip pat skeptiškai vertina idėją, jog privačioje vaikų aplinkoje bus naudojamas žaislas, galintis kaupti asmeninę informaciją ne tik apie vaiką, bet ir apie visą šeimą. Vėliau sukaupti duomenys gali būti panaudoti nesąžiningiems komercijos tikslams ir pan.
Hello Barbe kūrėjai abejones ir baimę dėl vaikų privatumo pažeidimo vadina nepagrįstomis. Kompanijos tikina, kad komunikacija tarp lėlės ir vaiko vyks saugiai bei itin konfidencialiai, todėl privatumo principai pažeisti nebus, o pokalbiai bus įrašomi tik tam, kad vėliau kompanijos galėtų tobulinti žaislus, atsižvelgdamos į vaikų norus. Be to, kompanija turės gauti tėvų leidimą, suteikiantį teisę kaupti minėtą informaciją.
Psichologai įžvelgia ir kitą grėsmę – tėvų galimybę prisijungti prie serverio ir peržiūrėti sukauptus duomenis. Pavojus slypi ne tik tikimybėje, jog duomenų bazė (kad ir kokia ji saugi būtų) bet kada gali būti „nulaužta“ hakerių. Tačiau taip pat, tėvai, turintys prieigą prie lėlės ir vaiko pokalbių, pažeis savo vaiko privatumą. Anot specialistų, būdami vieni vaikai žaislams išsipasakoja, pasako tai, kas juos liūdina, skaudina, išsilieja laikinai supykę ant tėvų ir t.t. Taigi yra tikimybė, kad tėvai tikrai išgirs kažką, kas juos nuliūdins. Psichologų manymu, Hello Barbe gali tapti šeimos ramybės bei gerovės drumstėja.
Žinoma, verta paminėti, jog originali lėlė turi ir teigiamų aspektų, vienas jų – bendravimo galimybė mažai bendraujantiems, tyliems vaikams, kuriems sunku užmegzti pažintis ir rasti bendraminčių. Tokiu atveju Barbė galėtų tapti ne tik bendravimo įgūdžių ugdymo priemone, bet ir laikina drauge vaikui.
Modernus, robotizuotas žaislas rinką turėtų pasiekti šių metų lapkričio mėnesį. Tikėtina, kad šios Barbės kaina bus 75 doleriai.
https://www.youtube.com/watch?v=RJMvmVCwoNM
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)