Robotika.lt

Žavus robotinis T. Rex dinozauras bus jūsų geriausiu draugu (Video)

Robotika.lt 24 liepos, 2014 Robotai pramogai Robotiniai žaislai

Robotinio šunelio Zoomer kūrėjai pristato Boomer – mažą mielą robotinį tiranozaurą

Robotiniai šunys – tai jau atgyvena. Dabar, jeigu nori būti kietas tarp draugų, tau būtinas naujausias ir šauniausias robotinis bičiulis – Boomer, robotinis mažylis T.Rex dinozauras. Šio roboto sumanytojai, kompanija Spin Master, ankščiau į pasaulį išleidusi Zommer robotinį šunelį.

Deja, tačiau Boomer dar nėra visiškai parengtas prekybai, nors YouTube puslapyje patalpintuose klipuose galima pamatyti mažąjį robotą atliekantį keletą savo funkcijų. Roboto prototipas atrodo daug žadantis.

Kaip ir Zoomer, Boomer – mažas robotinis draugas, gebantis sąveikauti su žmogumi. Zoomer turi iš anksto užprogramuotus triukus ir elgseną, kuri daug kuo primena tikrą šuniuką, tačiau Boomer turi kai ką naujo.

„Mūsų tikslas, kuriant šį žaislą, padaryti jį kuo labiau realistišką, o ne tik išmokyti keletą triukų,“ – teigė roboto kūrėjas Benjaminas Dermeris. „Kuomet mes priimame sprendimus programavime, nuolat savęs paklausiame, kaip elgtūsi tikras mažylis dinozauras? (Na, bent jau bandome paspėlioti). Manau, daugybė robotinių žaislų yra gan lėkšti ir sutelkti veikiau į valdymą, nei „gyvumą“. Mums tai buvo pagrindinė užduotis – sukurti gyvą būtybę primenantį dirbtinį intelektą, kad vaikai galėtų jaustis, tarsi turi tikrą naminį gyvūnėlį.“

Galiausiai Boomer robotas gali reaguoti į išorinius dirgiklius, tokius kaip sąveikavimas su žmogumi. Taip pat robotas geba mokytis. Pateikiamame video klipe demonstruojama, kaip Dermeris moko Bommer robotą sėdėti, trauko dinozaurą už uodegos, kad jį įsiutintų, duoda jam komandas judesiais ir balsu bei maitina jį popieriaus gumulėliais. Nežinoma ar mažasis dinozauras turės balso ir veidų atpažinimo sistemą – su šiais gebėjimais jis būtų dar šaunesnis.

Boomer robotu, pasak Dermerio, bus pradėta prekiauti artimiausiu metu. Jo kaina bus maždaug 100 JAV dolerių.


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *