Robotika.lt

Dronai pakeis žmones atlikdami inventorizaciją

Robotika.lt 29 gruodžio, 2014 Dronai Pramoniniai robotai

Inventorizacija yra nuobodus, varginantis ir neįdomus darbas.  Dažnai tam naudojamos  RFID antenos arba optiniai skeneriai, kuriais nuskaitoma kiekviena sandėlyje esanti prekė ir taip užregistruoja jos buvimo vietą.

Internetinės parduotuvės Amazon sandėliuose naudojama inventorizacijos sistema, kurioje nurodyta kiekvienos prekės vieta ir kiekis. Prireikus tam tikros prekės į tą vietą siunčiamas ratuotas robotas, kuris atneša ją. Robotai taip pat papildo dėžes, pritrūkus prekių. Šie būdai gali veikti efektyviai, tačiau jie yra brangūs ir ganėtinai sudėtingai pritaikomi.

Mokslininkai siūlo paprastesnį būdą kaip galima palengvinti inventorizaciją. Jų manymu, autonominiai dronai, kurie turi RFID antenas ar kameras ir tokiu būdu nustato tikslią prekių buvimo vietą, gali kur kas geriau pakeisti žmones.

Vokietijos mokslininkai, dirbantys Fraunhofer institute, Dortmunde, mano, kad dronai gali būti geri pagalbininkai atliekant inventorizaciją sandėliuose ar parduotuvėse. Jų projektas pavadintas InventAIRy. Jie orientuosis erdvėje naudodami ultragarso jutiklius, 3D kameras ir lazerinius skenerius.

Dronai yra tinkami atlikti inventorizaciją dėl keleto priežasčių. Visų pirma, vieta, kurioje atliekama inventorizacija dažniausiai yra struktūruota, todėl dronai gali gerai joje orientuotis. Sandėliuose prekės kraunamos taip, kad užimtų kuo mažiau vietos, ir būtų išnaudota visa turima erdvė. Taigi prekės į lentynas kraunamos taip aukštai, kaip tik įmanoma. Žmonėms reikalingos kopėčios, tačiau skraidantys dronai gali nesunkiai pasiekti ir identifikuoti aukštai esančias prekes.

Planuojama, jog jau įpusėjus 2015 metams, naujoji sistema veiks pusiau autonomiškai, judės tarp lentynų ir gebės išvengti kliūčių. Vėliau bus pridėtos RFID antenos, integruota duomenų bazė ir algoritmas, leidžiantis robotui atlikti užduotis visiškai savarankiškai.

Mokslininkai nusiteikę optimistiškai ir tiki, kad netolimoje ateityje jų projektas labai pasitarnaus palengvinant ir optimizuojant darbus sandėliuose.


Parengta pagal spectrum.ieee.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *