Robotika.lt

21 amžiaus realybė: sekso robotai mokės mylėti, mokyti ir gydyti

Robotika.lt 4 lapkričio, 2015 Robotai pramogai

Mokslinė fantastika jau senai domisi sekso-robotais. Alex‘o Garland‘o filmas „Ex Machina“ pasakoja apie roboto Avos ir žmogaus ryšį, taip pat tyrinėja keistą ryšį tarp dirbtinio intelekto ir seksualumo. Tačiau realybėje sekso robotai nėra taip toli pažengę, kaip tai rodoma filmuose.

Sekso-robotai – terapeutai ir instruktoriai

Nesenai gydytojas Ian‘as Kerner‘is, knygos „Good in Bed“ („Geras lovoje“) autorius, vienoje konferencijoje pasiūlė idėją, kad robotus galima būtų panaudoti kaip „sekso-partnerius“, kurie padėtų žmonėms įveikti seksualines problemas ir traumas.

„Seksas su robotu – netpriimtinas reiškinys“, – teigia jis. „Kaip gydytojas, aš negaliu rekomenduoti sekso su mašina, nors reiškinys – surogatinės motinos – jau senai laikomas norma mūsų visuomenėje, ir aš įsitikinęs, kad ateityje dirbtinis intelektas galėtų rasti savo vietą sekso srityje.“ Pasak Ian‘o Kerner‘io, seksas su robotais – tai paslauga žmonėms, kurie kenčia nuo tokių ligų, kaip priešlaikinė ejakuliacija arba sekso patirties neturėjimas. „Esmė slypi tame, kad žmogus išmoktų atsipalaiduoti ir galėtų mėgautis pilnavertišku seksu. Seksas laikomas pilka zona. Tačiau netgi ribotai naudojant dirbtinį intelektą, jis bet kokiu atveju labai pasitarnautų sprendžiant seksualines problemas.“

Kita medalio pusė

Kiti apvalaus stalo ekspertai buvo kitokios nuomonės. Pasak jų, seksas su robotais gali sukelti daugiau problemų, nei jas padėti išspręsti. „Jaunoji karta auga su intelektualiais sekso-žaisliukais, kurie patenkina daugelio porų seksualinius poreikius. Tačiau tai gali iššaukti neigiamas pasekmes, kai šie žmonės bandys kontaktuoti su kitais žmonėmis,“ – teigė Garet‘as Prais‘as, Mančesterio universiteto absolventas, besispecializuojantis robotikos dirbtinio intelekto srityje.

Taip pat buvo paliestas klausimas, kas bus, jei sekso-robotus naudos pedofilai. „Mes žinome, kad pedofilai nekreipia dėmesio į visuomenės vertybes, tačiau dirbtinis intelektas gali atnešti naudos tokio pobūdžio seksualumo išraiškoje,“ – teigė Kerneris.

Praeitais metais, pagrindiniai ekspertai pranešė, kad sekso-robotų vaikų pavidalu atsiradimas neišvengiamas. Jie pritarė Kerneriui, kad sekso-robotai galėtų padėti gydyti pedofilus. „Mūsų rinkoje yra didžiulė sekso-žaisliukų pasiūla,“ – pasisakė Ron‘as Arkin‘as, mobilių robotų GeorgiaTech laboratorijos tyrėjas, robo-etikos konferencijoje, kuri vyko Berklyje. „Robo-vaikai galėtų padėti gydyti pedofilus, kaip metadonas naudojamas narkomanams gydyti,“ – pareiškė Arkin‘as.

Taip pat jis pridūrė, kad tyrėjai privalo atlikti potencialius gydymo metodų testus. „Nėra jokios tikimybės, kad tai iš karto duos teigiamų rezultatų. Aš įsitikinęs, kad norint suteikti geresnę visuomenės apsaugą nuo seksualinių nusikaltimų pasikartojimų, visa tai reikia ištirti kontroliuojamu būdu. Jei mes galime išgelbėti daugelį vaikų, kodėl neįgyvendinus šio projekto, kuris vertas didžiulio dėmesio.“

Tyrėjai mano, kad 25-erių metų bėgyje dirbtinis intelektas pranoks žmogaus intelektą ir perspėja, kad visuomenėje reikia nustatyti robotų naudojimo taisykles, kurios padėtų užkirsti kelią jų pranašumui prieš žmones. „Jūs galite turėti mašiną, kuri patenkina jūsų poreikius ir suteikia jums jaukumo, saugumo ir meilės pojūtį. Tačiau kas nutiks žmogiškiems jausmams?“ – sako Prais‘as.

Ar robotai užsiims seksu tarpusavyje?

Praeitais metais du kibernetikos ekspertai pareiškė savo nuomonę apie tai, kaip robotai gali daugintis. Romanistas Džordžas Zarkadisas sakė, kad robotai, pagaminti iš silicio ir anglies, gali užsiimti seksu molekulinio lygio pagrindu, kad pratęstų giminę, nors, kaip tai gali įvykti, lieka paslaptimi.

Dirbtinio intelekto ekspertas, Noelis Šarkis pareiškė, kad nėra jokios prasmės kalbėti apie molekules, kai robotai gali „daugintis“ programinės įrangos dėka, kai naudojamas kodas, kuris priverčia robotus ypač gerai atlikti tam tikras užduotis ir jie gali susivienyti, kad sukurtų „kūdikį“. Pasak jo, netolimoje ateityje robotai galės atspausdinti savo kūdikius 3D spausdintuvu, arba patys surinkti „vaiką.“ Tačiau Zarkadisas teigė, kad jei robotai galėtų užsiimti seksu, tai juos apsaugotų nuo kompiuterinių virusų ir jie taptų labiau patikimi.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *