Robotika.lt

Vikšrinis dronas įveiks bet kokias kliūtis (Video)

Robotika.lt 28 gegužės, 2015 Dronai

Skraidančio tanko idėja konstruktoriams kilo praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Įvairios šalys kūrė lėktuvo ir kovai ant žemės tinkamos šarvuotos mašinos hibridinius prototipus viso Antrojo pasaulinio karo metais. Norėta sukurti į mūšio lauką oru atsklęsti galinčius tankus.

Tačiau sunkūs, apsaugą užtikrinantys tanko šarvai buvo nesuderinami su skraidymui reikalingu orlaivio lengvumu. Nepaisant to, tai neatbaidė svajojančių, apie tokio skraidančio aparato sukūrimą. Vienas jų, drono B-Unstoppable kūrėjas. Nors jo sukurta skraidyklė savo išvaizda neprimena tanko, tačiau jos „tankiški“ vikšrai suteikia jei milžinišką mobilumą ant žemės.

B-Unstoppable – tai vikšrinis kvadrokotperis. Jo kūrėjas, padedamas minios finansavimo programos Kickstarter, tikisi savo projektui surinkti 49 000 Didžiosios Britanijos svarų.

Išplatintame drono demonstraciniame vaizdo įraše užfiksuota, kaip B-Unstoppable tiek padedamas savo vikšrų ant žemės, tiek skriedamas oru, įveikia įvairias vaikų žaidimo aikštelės kliūtis. Aparatas sveria vos 90 gramų. Nepaisant mažo svorio, su savimi jis turi ir vaizdo kamerą. Jo sumanytojo Witold Mielniczek teigimu, drono baterijos atsargų užtenka maždaug pusvalandžiui. B-Unstoppable gali 9 minutes skraidyti ir 18 minučių važiuoti žeme.

https://www.youtube.com/watch?v=9nbDsA7wOLk


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *