Robotika.lt

9 į žmogų panašūs robotai

Robotika.lt 15 rugpjūčio, 2013 Robotai humanoidai
Turbūt ne vienas norėtų savo namuose turėti nediduką, unikaliomis savybėmis pasižymintį ir į žmogų panašų robotą. Šiandien galima suskaičiuoti devynis tokius robotus. Tačiau kol kas juos gali įsigyti tik universitetai arba tyrimų laboratorijos. Reikėtų paminėti, kad šių robotų kainos per pastarąjį dešimtmetį gerokai sumažėjo. Tad belieka tikėtis, kad tai vyks ir toliau. Ir daugelio mūsų namuose apsigyvens puikūs robotizuoti kompanionai.

O kol kas galima apžvelgti šių mechaninių mašinų charakteristikas, svarbiausias funkcijas ir žinoma kainas.

1. QRIO (60 cm, 7 kg, daugiau nei 50 tūkstančių dolerių)

QRIO

Kompanijos SONY projektas robotas Qrio taip ir neatsidūrė prekybos vitrinose, o liko prototipo lygmenyje. Šie robotai skirti dalyvauti įvairiose prezentacijose. Su jais buvo nufilmuoti net keli muzikiniai klipai.

Robotas Qrio moka atpažinti įvairių žmonių balsus, dainuoti, kalbėti ir netgi bėgti. Jei androidas nukrenta, jis sugeba atsistoti savarankiškai. Šiuos visus veiksmus robotas atlieka trijų galingų mikroprocesorių, 38 elektropavarų, trijų akselerometrų, trijų CCD matricų ir septynių mikrofonų dėka.

2. HOAP-3 (60 cm, 8,8 kg, 50 tūkstančių dolerių)

HOPE-3

Šis robotas moka atpažinti vaizdus. Jame integruoti įvairūs sensoriai. Robotas Hoap-3, turintis 1,1 GHz procesorių Pentium M ir valdomas operacinės sistemos Linux gali būti neįkainojamas pagalbininkas savamoksliams, kurie mėgsta namuose kurti įvairias programas.

3. URIA (57 cm, 5,5 kg, 15 tūkstančių dolerių)

URIA

Turi USB, LAN, VGA jungtis. Prisijungęs prie bevielio WiFi ryšio, robotas, dėka jame įtaisytų mikrofono, kameros ir daugelio kitų sensorių gali gauti ir siųsti duomenis. Į roboto krūtinę įmontuotas kompiuteris su įdiegta operacine sistema Windows XP parodo visą gaunamą informaciją.

4. NAO (58 cm, 4,5 kg, 16 tūkstančių dolerių)

nao

Nao reiškia emocijas panašiai taip kaip ir vienerių metų vaikas – rodo jausmus gestais ir pozomis. Taip pat moka atkartoti garsus. Robotas Nao reaguoja į kitų žmonių veiksmus, pavyzdžiui, giriamas parodo pasitenkinimą jį išreikšdamas emocijomis, pozomis, gestais. Be to, Nao gerai žaidžia futbolą ir puikiai šoka.

5. HRP-2m NEXT (53 cm, 5,8 kg, 8,7 tūkstančių dolerių)

HRP 2m NEXT

Robotas HRP-2m NEXT naudoja General Robotix pagamintą elektropavarą, kurios dėka atlikdamas įvairias užduotis demonstruoja grakščius judesius.

6. Robovie-PC (39 cm, 2,4 kg, 4,4 tūkstančių dolerių)

Robovie-PC

Japonų kompanijos Vstone sukurtas robotas Robovie PC garsus tuo, kad pirmame pasauliniame dvikojų robotų maratone pirmasis pasiekė finišą.

7. PALRO (39,8 cm, 1,9 kg, 3,3 tūkstančių dolerių)

PALRO

Parlo – tai mažytis robotas-kompanionas skirtas šeimos narių džiaugsmui. Jame integruotos kameros, mikrofonai, akselerometras, eilė daviklių ir asmeninis procesorius. Į robotą Parlo yra įdiegta ne tik Fujisoft programa, bet ir programinė įranga su išeities kodu. Tai reiškia, kad kiti kūrėjai gali sukurti papildomas programas, kurios suteiks robotui Parlo naujų funkcijų.

8. DARwIn-oP (45,4 cm, 2,9 kg, 12 tūkstančių dolerių)

DARwIn-oP

Universiteto Virginia Tech RoMeLa specialistai ir kompanija Robotis pristatė dovanų rinkinį DARwIN-OP. Tai konstruktorius, iš kurio galima surinkti robotą-humanoidą. Surinktas robotas moka žaisti futbolą.

9. RoboKind (60 cm, 6,5 kg, 14,8 tūkstančių dolerių)

RoboKind

Tai robotas, kurio išvaizda primena žmogaus kūną. Specialiai robotui kompanijos Hanson sukurta oda atrodo labai natūraliai. Norint suteikti roboto veidui tikrumo, odą galima spaudžioti tol, kol pasidarys raukšlės. Tai puiki galimybė, kurios dėka robotui galima suteikti milijonus įvairių veido išraiškų.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *