Robotika.lt

Sukurti „minkšti“ robotai, kurie padės judėjimo negalią turintiems pacientams (Video)

Robotika.lt 1 lapkričio, 2016 Robotai medicinoje

Robotai dažniausiai įsivaizduojami kaip pagaminti iš kietos medžiagos. Tačiau dabar mokslininkai kuria vis daugiau „minkštų“ robotų. „EPFL’s Reconfigurable Robotics Lab“ (RRL) pristatė žmogaus raumenų veikimą atkartojančius robotus.

Iš grafeno elastomero (gumos tipo medžiaga) pagaminti robotai turėtų netolimoje ateityje padėti žmonėms judėti, be to, yra labai saugūs. Jie kontroliuojami keičiant oro slėgį, specialiai sukurtais „balionais“, kurie taip pat yra tarsi roboto „kūnas“.

Kūrėjų teigimu, naujieji robotai padės žmonėms, turintiems judėjimo negalią, dirbant su trapiais objektais, biomimetinėmis sistemomis ir pagelbės atliekant kitas užduotis.

„Mūsų dizaino tikslas – saugumas. Jeigu, pavyzdžiui, žmogus nešioja iš minkštos medžiagos pagamintą egzoskeletą, jam kur kas mažesnė tikimybė susižeisti“, – sako RRL vadovas Jamie Paikas.

Parodomieji J. Paiko ir komandos modeliai gali išsitempti beveik 6 kartus ir suktis į dvi skirtingas puses.

„Šiuo metu aktyviai bendradarbiaujame su ligoninėmis, kuriose gydomi pacientai, patyrę infarktą, ir dėl to turintys stipresnę ar silpnesnę judėjimo negalią. Naudodami „minkštus“ robotus, sukūrėme diržą, kuris padeda žmonėms judėti“, – sako Matthew Robertsonas.

Tačiau, kūrėjų teigimu, šiuos robotus bus galima panaudoti daugybėje kitų sričių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *