Robotika.lt

Robotizuota žuvis tirs užterštas jūros vietas (Video)

Robotika.lt 19 liepos, 2013 Robotai mokslui
Mokslininkai ir tyrinėtojai ilgai ieškojo būdų kaip lengviau surasti užterštus vandenis ir juos ištirti. Todėl Britanijos Esekso ir Stratklaido universitetų, Airijos nacionalinio Tindelo instituto ir kompanijos Thales darbuotojai sukūrė robotą-žuvį Shoal. Pirmus savo išbandymus robotas atliko Ispanijos uoste Chichon’e. Automatizuoto įrenginio pagrindinės funkcijos: ieškoti ir ištirti jūroje išmetamas nuodingas medžiagas. Stipriai užterštas vietas fiksuos cheminiai jutikliai. Dirbtinė žuvis stebės narų darbą bei užtikrins jų saugumą po vandeniu ir netgi galės dalyvauti paieškos gelbėtojų operacijose.

Robotizuotos žuvies ilgis yra pusantro metro. Kaip ir tikra žuvis, robotas turi plaukmenį, kuris padeda jam judėti vandenyje. Roboto-žuvies kaina siekia daugiau nei 31 tūkstantį dolerių.

Robotas gali plaukti pasroviui beveik nenaudodamas akumuliatorių įkrovos ir siųsti surinktus duomenis į krantą iš 30 m gylio maždaug kilometro atstumu. Robotizuotos žuvies programinė įranga ir dirbtinis intelektas padeda jai išvengti kliūčių, nustatyti savo buvimo vietą ir grįžti į bazę, kai pradeda sekti akumuliatorius. Su pakrautu akumuliatoriumi automatizuotas įrenginys po vandeniu gali plaukioti 8 valandas.

Pagrindinė priežastis, kodėl tyrėjai nusprendė sukurti robotą žuvies pavidalu – toks mašinos korpusas, gali lengvai manevruoti po vandeniu ir, žinoma, puikiai prisitaikyti prie povandeninio pasaulio.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *