Robotika.lt

Susipažinkite: prostatos diagnostikos treniruoklis Patrikas (Video)

Technologijos.lt 2 birželio, 2015 Robotai medicinoje

Ši fotografija turbūt šokiruojanti ir atrodo lyg visas ribas peržengiantis fragmentas iš virtualios realybės pasaulio. Tačiau tai – ne virtualybė, o Floridoje mediciną studijuojančiųjų kasdienybė. Robotizuotas manekenas Patrikas yra naujausias pažangiausių technologijų klyksmas, kuriuo būsimieji medikai mokosi prostatos diagnostikos paslapčių, išvengdami būtinybės patirtį kaupti tikrų pacientų sąskaita.

Prostatos diagnostikos pratyboms savanorių vargu ar atsirastų – ypač kai procedūras atlikinėja neįgudę studentai. Kai kurios medicinos mokyklos samdo profesionalius aktorius, kurie neprieštarauja praktikantų vykdomoms prostatos patikroms. Laimė, robotizuotas manekenas Patrikas nuo šiol leis išvengti daugelio nepatogumų.

Patrikas ne tik leidžia keliskart per dieną diagnozuoti jo „prostatos“ būklę, bet ir patirtį kaupiantiems studentams teikia grįžtamąjį ryšį – ką jie daro tinkamai, ir ką daro netinkamai. Patrikas yra Floridos universiteto, Drekselio universiteto ir Viskonsino universiteto inžinierių kūrinys, be kita ko, turintis ir asmenybę.

„Patrikas išreiškia būgštavimus, kai praktikantas pareiškia, jog reikės atlikti prostatos apžiūrą, – pasakoja vienas Patriko kūrėjų, dr. Benjaminas Lokas. – Tad studentai mokosi ne tik diagnostikos, bet ir empatijos. Juk ši diagnostinė procedūra – itin delikati.“

Manekenas Patrikas turi 4 jutiklius, kurie sujungti su vizualizuojančiomis sistemomis, informuojančiomis studentus, ar apžiūros metu jie, pavyzdžiui, čiuopia pakankamai stipriai.

Dr. B. Loko teigimu, pratybų su Patriku metu atkuriama tipiška gydytojo ir paciento sąveika. Į kabinetą įėję praktikantai turi pasisveikinti su Patriku, pasiteirauti jo apie skausmo intensyvumą ir kitus simptomus. Manekenas sukurtas tam, kad studentai įprastų prie nepatogių diagnostinių situacijų ir papildomai netrikdytų ir taip sutrikusių pacientų.

Beje, iš pradžių Patrikas atsisako, kad jam būtų atlikta prostatos diagnostikos procedūra. Tačiau studentai mokomi bendrauti su pacientais taip, kad šie jaustųsi patogiai – tinkamas bendravimas yra labai svarbi diagnostinio proceso dalis.

Žinoma, Patrikas tikro žmogaus neatstoja, tačiau medicinos studentams yra labai svarbus etapas mokantis delikačių procedūrų ir pratinantis prie estetinių darbo

nepatogumų. Patriko kūrėjai ketina praturtinti manekeną dirbtiniu intelektu taip, kad diagnostinės pratybos taptų dar tikroviškesnės.

https://www.youtube.com/watch?v=cJRmBDpA6hw


technologijos.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *