Robotika.lt

Vikrios sumo robotų kovos (Video)

Robotika.lt 19 rugpjūčio, 2014 Robotai pramogai

Sportiniai sumo robotai kovotojai populiarūs visame pasaulyje. Varžybos vyksta nuolat – ir nacionalinės, ir tarptautinės. Iš vienos pusės žiūrint, sumo robotų kovotojų užduotis gana paprasta – išstumti priešininką už žaidimų aikštelės linijos. Tačiau iš kitos pusės, kaip ir bet kuri rungtis, taip ir sumo kovos turi savo niuansų.

Kasmetinės nacionalinės japonų sumo robotų varžybos vyksta kiekvienų metų pabaigoje Tokijuje Ryogoku salėje, kur rengiamos tikrų sumo kovotojų rungtynės. Atrankiniai turai prasideda vasarą. Kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau robotų: tai ne vien tik distanciniu būdu valdomos mašinos, bet ir visiškai autonominiai mechanizuoti „kovotojai“. Žinoma, į finalą papuola patys geriausi. O autonominių robotų kategorijoje – ne tik stipriausi, bet ir greičiausi. Greičiausi yra tie robotai, kurie sugeba savo priešininką išstumti iš ringo vos per 5-6 sekundes.

Nuotoliniu būdu valdomi ir autonominiai robotai turi savo privalumų ir trūkumų. Žmogaus kontroliuojami robotai nėra labai greiti, tačiau jie, šeimininko dėka, gali panaudoti įvairią apgaulingą taktiką. O autonominiai robotai yra labai vikrūs, kadangi jie kovodami labai greitai apdoroja informaciją, gautą iš lytėjimo daviklių. Tačiau jie nemoka gudrauti ir išsisukti iš kai kurių situacijų.

Reikėtų paminėti, kad 2009 metais sumo robotų tarptautinės varžybos vyko ir Lietuvoje, Klaipėdoje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *