Robotika.lt

Velociraptorius įkvėpė roboto–bėgiko kūrimą (Video)

Robotika.lt 25 birželio, 2014 Robotai mokslui
Šiuolaikinėje visuomenėje fantastinės filmų idėjos tampa neįtikėtinais mokslo atradimais. Korėjos Mokslo ir Technologijų institutas (angl. Korea Advanced Institute of Science and Technology) sėmėsi įkvėpimo iš legendinės kino juostos „Jūros periodo parkas“ ir sukūrė robotą–bėgiką, interpretuojantį plėšrųjį dinozaurą – velociraptorių.

Kompaktiškas, tris kilogramus sveriantis, robotas Raptor pranoko kūrėjų lūkesčius ir pagerino ankstesnį roboto–bėgiko Cheetah rezultatą (tikslus greitis nėra žinomas – 45.5 km/h arba 47 km/h). Robotas–bėgikas Raptor pasiekė 48 km/h greitį, tačiau KAIST kūrėjų grupė nusprendė oficialiu roboto greičiu įvardinti 46 km/h greitį, nes bėgdamas tokiu spartumu Raptor išlieka absoliučiai stabilus ir tikslingas.

Velociraptorius įkvėpė roboto bėgimo kūrimą 1

Robotas, sukurtas remiantis dinozauro prototipu, turi dvi judrias kojas ir uodegą imituojantį mechanizmą, reikalingą puikiam pusiausvyros išlaikymui. Pasak Jongwon Park (vienas iš Raptor kūrėjų), suprojektuoto dinozauro uodega neatrodo panaši į velociraptoriaus uodegą, tačiau veikia lygiai taip pat. Bėgikas Raptor funkcionuoja valdomas kompiuterinės programos, kuri kontroliuoja jo stabilumą bei greitį, o siekiant maksimalaus energijos tausojimo inžinieriai suprojektavo Achilo sausgyslę, kuri veikia kaip spyruoklė sugerianti bei atkurianti energiją kiekviename roboto–bėgiko žingsnyje.

Nepaisant to, jog Raptor pagerino greičiausio žmogaus pasaulyje rekordą – sprinterio Usain Bolt 43.93 km/h rezultatą, kūrėjų grupė vis dar siekia tobulumo ir neketina sustoti Raptor roboto–bėgiko technologiniame gerinime. KAIST komanda šiuo metu siekia ne tik padidinti greitį, kurį pasiekia mechaninis dinozauras, bet ir pasiekti dar nepriekaištingesnius rezultatus Raptor kontrolės ir stabilumo atžvilgiais.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *