Draugiški robotai galėtų pagerinti humanoidų ir žmonių tarpusavio bendravimą (Video)
ERWIN‘as (Emotional Robot with Intelligent Network) tai daktaro Džono Miurėjaus iš Linkolno universiteto, Didžiojoje Britanijoje, Kompiuterijos Mokslų Mokyklos, kūrinys. Robotas šiuo metu naudojamas kaip doktorantūros studijų dalis. Studijose siekiama sužinoti, kaip kai kurios žmogiškos detalės roboto charakteristikoje veikia žmogaus ir roboto tarpusavio santykius.
Tikimasi, jog tyrimas ne tik padės mokslininkams perprasti bei kurti geresnius ir labiau realistiškus santykius tarp žmogaus ir jo robotinio „kompaniono“, tačiau studija taip pat gali pagelbėti suvokiant, kaip formuojasi bendravimo santykiai vaikų, kurie serga autizmu, Aspergerio sindromu ir prieraišumo sutrikimais.
Doktorantūros studentas Mriganka Biswasa teigė: „Kognityvinės paklaidos paverčia žmones tuo, kuo jie yra: asmenybėmis su savitais charakteriais, kupinomis klaidų ir netobulumo. Todėl, įterpdami kognityvines paklaidas į roboto charakteristikas, mes paverčiame robotą netobulu, tačiau ir kur kas labiau žmogišku.
Remdamiesi žmonių interakcija ir bendravimu, mes perteiksime „charakteristikas“ ir „asmenybes“ robotams. Jeigu paaiškinsime, kaip prasideda ir vystosi žmonių tarpusavio santykiai, tuomet galėsime lengviau planuoti žmogaus ir roboto santykius.“
Kuomet du žmonės tarpusavyje bendrauja pirmą kart, jeigu dvi skirtingos asmenybės viena kitą traukia, susiformuoja draugystė. Tačiau, įprastinio roboto ir žmogaus bendravimo metu, robotas neturi užtektinai išskirtinių charakteristikų. Tai neleidžia susiformuoti draugiškiems ryšiams.
ERWIN‘as, bendraudamas su žmogumi, gali išreikšti penkias pagrindines emocijas.
Mriganka teigė: „Robotai vis dažniau naudojami skirtingose sferose, pavyzdžiui, žmonių gelbėjimo operacijoms, medicininėms procedūroms, pagyvenusių žmonių priežiūrai bei pagalbai sergantiesiems autizmu.
Ypatingai dviems paskutinėms užduotims atlikti naudojami robotai turi būti draugiški ir jų vartotojams atrodyti simpatiški ir emocingi. Robotas kompanionas turi būti draugiškas ir gebėti atpažinti žmogaus emocijas ir poreikius, kad atsižvelgdamas į juos gebėtų imtis veiksmų. Taigi kiekvienos kategorijos robotas turi mokėti megzti ilgalaikius santykius su vartotoju. Tai įmanoma, dėka tęstinės sąveikos bei roboto gebėjimo turėti nuosava asmenybę bei charakteristikas.“
Mokslininkai lygins roboto bendravimo su žmonėmis duomenis , o taip pat darbuosis su 3-D spausdintuvu atspausdintu robotu ir Keepon‘u – mažu geltonu robotu, sukurtu vaikų bendravimo raidos tyrinėjimams.
Paprasta roboto išvaizda ir elgsena sukurta siekiant padėti vaikams, ypatingai tiems, kurie kenčia nuo raidos sutrikimų, tokių kaip autizmas.
„Neemocingas“ Keepon‘as bus naudojamas siekiant išsiaiškinti, kaip į jį reaguoja žmonės. Vėliau ši surinkta informacija bus lyginama su „emocingojo“ ERWIN‘o gautais duomenimis. Šio tyrimo tikslas išsiaiškinti roboto bendravimo su žmogumi efektyvumą ir ar minėtasis bendravimas yra trumpalaikis ar ilgalaikis.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)