Robotika.lt

Vaikščiojantys robotai. Viskas slypi klubuose, teigia Japonijos tyrėjai (Video)

Robotika.lt 11 lapkričio, 2013 Robotai humanoidai
Japonijos robotikos tyrėjai įrodė tai, ką pramogų pasaulio žvaigždės, nuo Elvio Preslio iki Miley Cirus, žino jau nuo seno: visa esmė slypi klubuose.

Nors šou atstovai klubais naudojasi linksmindami publiką, tačiau japonų inžinieriai į juos sutelkė dėmesį, norėdami roboto eiseną padaryti labiau žmogiška.

Tyrėjų komanda iš Waseda universiteto Humanoidinės Robotikos instituto, įsikūrusio šalia Tokijo, praleido valandų valandas analizuodami, kaip žmogus naudojasi juosmeniu, palaikydamas savo grakščią eiseną.

Jie bandė atkartoti žmogaus eiseną savo robotuose.

Asistento profesoriaus Kenji Hashimoto teigimu, dauguma humanoidinių robotų neturi galimybių judinti juosmenį, todėl eidami privalo lankstyti kelius. Nuo to jų eisena tampa keista ir gremėzdiška.

Komandos sukurtas Wabian-2 robotas turi lanksčius klubus, kurie leidžia kojai sukiotis, taip roboto eisena tampa labiau panaši į žmogaus.

„Juosmuo kruta, o robotas gali įtempti savo kelius,“ – teigė Hashimoto. Roboto dubuo taip pat sukiojasi ir juda aukštyn žemyn, lygiai taip pat kaip ir žmogaus kūne.

Nors gali pasirodyti, jog Wabian-2 tik linksmai kraipo savo robotišką pasturgalį, šie tyrimai taip pat gali ekspertams padėti daugiau sužinoti apie žmogų. Pasak Hashimoto, kurdami Wabian-2, mokslininkai siekia atkartoti žmogaus kūno galimybes. Humanoidinių robotų kūrimo tikslas – geriau perprasti žmogų.

Originalus straipsnis: http://phys.org/news/2013-10-robots-hips-japan.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *