Robotika.lt

Vaikščiojantys robotai (Video)

Robotika.lt 23 gruodžio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Robotus, kurie moka vaikščioti, matome ne vien tik fantastiniuose kino filmuose. Jie gyvena tarp mūsų ir yra naudojami įvairiose srityse. Tokių robotų lyderiai, žinoma, yra japonai. Garsiausi šios šalies mokslininkų ir inžinierių sukurti robotai-humanoidai – tai robotas Waseda iš serijos HRP, miniatiūriniai ir judrūs robotai Sony Qrio ir Toyota Partner, mažylis Honda Asimo ir daugelis kitų.

Nenorėdamos atsilikti nuo Japonijos, robotus-humanoidus pradėjo gaminti ir kitos šalys. Šiame straipsnyje bus pristatomi keturi robotai-humanoidai, kuriuos vienija bendra savybė – jie panašūs į žmogų. Turi dvi kojas, kuriomis gali vaikščioti, pavyzdžiui, lipti laiptais arba pereiti iš vieno kambario į kitą.

REEM-B

Gamintojas: Barselonos kompanija Pal Robotics.

REEM-B

Šis robotas buvo sukurtas tam, kad galėtų padėti žmonėms susitvarkyti su kasdieniais darbais. Robotas sugeba atpažinti veidus, bendrauti su žmonėmis, pernešti daiktus iš vienos vietos į kitą. Roboto ūgis – 147 cm. Jis juda gana lėtai 1.5 km/h. Tačiau turi galingas rankas-manipuliatorius ir yra viena iš stipriausių humanoidų pasaulyje. Robotas gali pakelti iki 12 kg svorio. Taip pat REEM-B moka atsisėsti ant kėdės ir nuo jos atsistoti. Robotas sugeba įvertinti aplinką ir stebėti, pavyzdžiui, žmogaus judėjimą patalpoje.

JUSTIN

Gamintojas: Vokietijos aerokosmonautikos centro robototechnikos ir mechatronikos institutas.

JUSTIN

JUSTIN – tai vienas iš pačių įspūdingiausių humanoidų, sukurtų 2010-aisiais metais.
Jo rankos-manipuliatoriai sugeba pernešti ne tik sunkiasvorius daiktus. Specialių daviklių, išdėstytų roboto delnuose ir kitose sujungimo vietose, dėka rankos pasižymi jautrumu. Robotas gali įvertinti savo rankų būklę į jas net nepažiūrėjęs.

Tokių pojūčių dėka robotas gali padėti žmonėms nekeldamas jiems jokios grėsmės.
Be to, JUSTIN – ne visiškai visavertis humanoidas. Jo tik viršutinė kūno dalis panaši į tradicinį humanoidą. Robotas nevaikšto dviejomis kojomis, o juda ant platformos su keturiais ratais.

CHARLI

Gamintojas: Virdžinijos technologijų, robotų ir mechanizmų laboratorija.

charli

Charli – pirmasis autonominis robotas-humanoidas pagamintas JAV.

Iš tiesų yra du roboto Charli modeliai. Pirmasis, mažesnis, vardu Charli-L. Kad galėtų judėti, jis naudoja variklius ir skridinių bei spyruoklių sistemas. Antrasis robotas – Cahrli-H – tai tobulesnė versija. Jis daro viską ką ir Charli-L, tačiau žymiai geriau.

SURENA 2

Gamintojas: Teherano priekinių transporto priemonių universitetas.

SURENA 2

Šis robotas – tai pirmas tokio pobūdžio Irano mokslininkų produktas. Jo ūgis – 145 cm, svoris – 44 kg. Roboto Surena 2 rankos gali judėti 6 ašyse, kojos – 12 ašių ir galva – 2 ašyse.

Kuriant šį robotą dalyvavo net 20 Teherano universiteto mokslininkų. Jų tikslas buvo sukurti robotą, kuris jiems padėtų tyrinėti ėjimo tiesiai aspektus. Roboto Surena 2 kūrėjai planuoja jį panaudoti sudėtingose ir pavojingose užduotyse.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *