Robotika.lt

Tradinno – pats didžiausias žygiuojantis robotas pasaulyje (Video)

Robotika.lt 12 rugpjūčio, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai

Šį didžiulį mechatroninį padarą, valdomą distanciniu pultu, sukūrė vokiečių kompanija Zollner Elektronik AG. Robotizuotas drakonas Tradinno pakeis senąjį robotą-drakoną, kuris yra pagrindinis festivalio „Drachenstich“ veikėjas. Festivalis vyksta kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį Bavarijos mieste Furth im Wald.

Anksčiau robotą valdė keturi žmonės operatoriai, kurie sėdėdavo gana siaurame mechaninio drakono viduje. Naujasis robotizuotas drakonas Tradinno valdomas nuotoliniu būdu. Jis turi 2 litrų turbo dyzelinį variklį, kurio dėka dirba elektros generatorius ir hidraulinių sistemų siurbliai. Roboto korpusas pagamintas iš poliuretano ir stiklo, ir padengtas apsauginiu plastikinės odos sluoksniu. Norėdami, kad drakonas atrodytų realistiškiau, kūrėjai roboto viduje paslėpė 80 litrų dirbtinio kraujo, kuris pradeda tekėti tam tikrais šou momentais, ir suskystintų dujų rezervuarą, kurių dėka robotas alsuoja ugnimi.

Vienintelis roboto Tradinno trūkumas – nors ir turi sparnus, jis negali skraidyti, kaip kiti robotai-drakonai. Tačiau žiūrint iš kitos pusės, gal ir gerai. Kažin ar kas nors apsidžiaugtų, jei ant jo staiga užkristų 11 tonų sveriantis monstras.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *