Robotika.lt

Kada robotai gatvėje gebės neatsitrenkti į žmones?

Robotika.lt 1 birželio, 2016 Pagalbos robotai Robotai ir žmonės

Jeigu robotai išmoktų tam tikrų socialinių normų, pasak specialistų, juos kur kas lengviau būtų užprogramuoti atlikti užduotis judriose vietose: oro uostose, prekybos centruose ar miestų gatvėse.

Pasirodo, kol kas viena sudėtingiausių užduočių inžinieriams yra padaryti taip, kad robotai sugebėtų naviguotis vietose, kur yra daug žmonių. Tačiau dabar specialistai tikina sukūrę algoritmą, kuris turėtų padėti robotams manevruoti tarp žmonių.

„Svarbu užprogramuoti robotus taip, kad jie išmoktų gerbti žmonių socialinį elgesį. Robotai dabar iš laboratorijų vis dažniau persikelia užduotis atlikti ten, kur daug žmonių“, – pasakoja Stanfordo universiteto inžinierius Silvio Savarese.

Savarese su kolegomis sukūrė algoritmą, kuris prognozuoja, kaip žmonės juda itin judriose vietose, rašo technologyreview.com. Universiteto komanda testuoja robotą „JackRabbot“, kuriame įmontuota daug kamerų, jutiklių, navigacinė sistema – visa tai padės nustatyti, ar minėtasis algoritmas veikai realybėje.

Iki šiol vienintelis panašus pavyzdys, kaip robotai juda erdvėse su daug žmonių, yra „Google“ autonominiai automobiliai.

„Kaip žmonės elgiasi minioje? Kaip jie juda parduotuvėse, gatvėse? Kada žmogus (ar šiuo atveju – robotas) turi pasitraukti kitam iš kelio“, – klausia S. Savarese.

Tačiau S. Savarese kūrinys galimai padės ne tik judėti, bet ir robotams geriau integruotis tarp žmonių. Jodi Forlizzi iš Carnegie Mellon universiteto sako, kad visi inžinieriai siekia padaryti taip, jog robotai galėtų kuo tiksliau atkartoti žmogaus elgesį.

„Žinoma, tai nėra tik gebėjimas nustatyti, kaip juda žmogus. Tačiau tai – jau gera pradžia. Tam, kad robotai kuo geriau integruotųsi visuomenėje, jie turi būti kuo mažiau pastebimi ir didelėse grupėse elgtis kuo natūraliau“, – sako J. Forlizzi.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *