Robotika.lt

Kamera vietoj akies – žmogus-kyborgas (Video)

Robotika.lt 17 rugsėjo, 2014 Robotai medicinoje

Pasirodo, kad jautrios videokameros, kurios naudojamos šiuolaikiniams robotams, tinka ir žmogui. Puikus pavyzdys – kanadietis Rob’as Spence’as. Taip jau nutiko, kad vaikystėje jis neteko akies. Ilgą laiką jis naudojosi dirbtiniu muliažu. Tačiau mūsų, naujų technologijų laikais, atsirado gana funkcionalus robotizuotas protezas – elektroninė bioninė akis – videokamera Eyeborg.

Kompanija OmniVision, kuri specializuojasi gamindama produktus, susijusius su video technika, palaikė tyrėjų Kosto’s Grammatis’o, John’o Polanski’o, Martin’o Ling’o, Phil’o Bowen’o ir paties Rob’o Spence’o idėją. Ši tyrėjų grupelė ties projektu dirbo ne vienerius metus. Rezultatas – belaidė videokamera, kurios maitinimo šaltinis yra 3 voltų mikrobaterija Varta. Joje yra specialūs mikro laidai, kurie pasikrauna išorinio šaltinio dėka, pavyzdžiui, iš nešiojamo kompiuterio per USB lizdą. Savo forma kamera panaši į dirbtinę akį ir puikiai įsideda į akiduobę. Skruosto srityje įtaisoma antena: videokamera perduoda signalą į kompiuterio ekraną ir fiksuoja viską, ką mato žmogus.

Kamera vietoj akies - žmogus-kyborgas 1

Žinoma regėjimą dar reiktų tobulinti, kadangi yra šiokie tokie trukdžiai: jaučiamas mirgėjimas, trukdo blakstienos. Tačiau kūrėjai ir toliau tęsia darbus, tobulina savo kūrinį, kuris 2009 metais buvo pripažintas vienu iš geriausių robototechnikos gaminių. O elektorinės akies savininkas Rob’as Spence’as juokaudamas save vadina kiborgu ir mano, kad jo videokamera – tai dar vienas žingsnis link žmogaus ir roboto sąsajos.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *