Robotika.lt

Tesla autonomiškus automobilius į kelius išleis po 5-6 metų

Robotika.lt 7 lapkričio, 2014 Robotiniai automobiliai

Kompanija Tesla dar prieš metus pranešė, kad planuoja sukurti autonomiškus automobilius.  Neseniai generalinis kompanijos direktorius Elonas Maskas prasitarė, kad šis projektas gali užtrukti apie 5-6 metus, kadangi norint sukurti reikalingas technologijas bepiločiams automobiliams reikia kelių metų sudėtingo darbo. Be to, laiko užima ir įvairių teisinių klausimų sprendimas bei derinimas.

Tesla, kaip ir daugelis kitų kompanijų, vis dar dirba prie kompiuterinio kodo, padedančio atpažinti objektus kelyje. Sistemos, naudojamos šiandieną, veikia radarų, kamerų ir kitų daviklių dėka, kurie padeda matyti viską, kas vyksta kelyje ir reikiamu momentu priimti tinkamus sprendimus. Daugelis tokių technologijų jau yra kompaktiškesnės, patogesnės ir pigesnės, tačiau į programinę įrangą ir algoritmus, kurių dėka jos veikia, reikia įdėti dar daug darbo.

Kai kurios kompanijos, įskaitant Google, bando išspręsti šias problemas. Google rado sprendimą – tai virtualūs simuliatoriai Kalifornijos keliuose, kur vyksta kompanijos automobilių išbandymai, stengiantis padidinti jų efektyvumą. Nesenai, tokios kompanijos kaip Google, Mercedes ir Audi reikalavo leidimo išbandyti savo autonominius automobilius Kalifornijos viešojo transporto keliuose. Sklando gandai, kad kitos kompanijos, kurios gamina bepiločius, taip pat gaus tokius leidimus.

Bepiločiai automobiliai garantuoja saugumą ir patogumą. Kompiuterinio valdymo dėka tokios transporto priemonės greičiau reaguoja į susidariusią avarinę situaciją, nei žmogus. Mokslininkai tikisi, kad ateityje autonominiai automobiliai turės jiems specialiai skirtus kelius su padidintu greičio limitu. Jais jie galės važiuoti dideliu greičiu, atsižvelgdami į esamą padėtį kelyje, taip sutrumpindami kelionės laiką.

Duodamas interviu Elonas Maskas pareiškė, kad „autonomiški automobiliai po penkių ar šešių metų bus gerokai saugesni nei pilotuojami automobiliai”. Be to, tokių automobilių patogumo ir komforto dėka, vairuotojas ir kiti keleiviai galės daugiau laiko skirti savo asmeniniams reikalams vietoj to, kad visą laiką atidžiai stebėtų kelią.

Reikėtų paminėti, kad kompanija Tesla nelabai atsilieka nuo bepiločių automobilių gaminimo lyderių ir tikisi savo pirmąsias mašinas-robotus į kelius išleisti jau 2020 metais. Tačiau ne vien tik Tesla ruošiasi įgyvendinti tokį projektą. Šių metų rugpjūčio mėnesį kompanija Nissan pranešė, kad ketina išleisti daugybę įvairių autonomiškų automobilių modelių, kurių kaina gerokai skirsis nuo kitų gamintojų. General Motors taip pat ketina realizuoti projektą Cruise – tai aukštų technologijų tempomato versija. Šio projekto dėka vairuotojas važiuodamas greitkeliu galės visiškai patikėti savo automobilio valdymą kompiuteriui.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *