Robotika.lt

Dvikojis robotas ATRIAS sėkmingai įveikė lauko bandymus (Video)

Robotika.lt 30 balandžio, 2015 Robotai mokslui

Giedrą dieną Oregono valstijos universiteto (OSU) studentų kaimelyje galime pamatyti šeimininkų vedžiojamus šunis. Nuo šiol čia bus galima išvysti ir vedžiojamą robotą. Praėjusią savaitę OSU tyrėjai išbandė savo kuriamo dvikojo roboto ATRIAS gebėjimus vaikščioti veja bei kitas judėsenos galimybes.

ATRIAS kurtas, įkvėpimo semiantis iš dvikojų gyvūnų, ypatingai – stručių. Tokio dizaino robotą sukurti sudėtinga, tačiau tai jam suteikia judėjimo privalumų. OSU mokslininkų komandos mechanikos inžinierius Jonathanas Hurstas teigė, jog toks kojų dizainas ir yra tai, kas padaro ATRIAS robotą unikaliu. Robotas gali ne tik vaikščioti, bet ir bėgti, o dėka savo gyvūnijos pasaulio įkvėptos judėsenos sistemos daro tai itin efektyviai.

Kitos komandos narės Chritian Hubicki tvirtinimu, ATRIAS naudojama kojų technologija net tris kartus sumažina energijos sunaudojimą, lyginant jį su kitais žmogaus dydžio dvikojais robotais. Šio roboto gebėjimai buvo pirmą kartą pademonstruoti lauko sąlygomis.

Energijos panaudojimo efektyvumas reiškia, jog robotui reikia kur kas mažesnės baterijos, be to jis gali būti sukonstruotas iš lengvesnių medžiagų. Kompaktiškas, dvikojis dizainas taip pat leidžia robotui patekti beveik visur, kur gali nukeliauti žmogus. Nors keturkojai robotai kaip Boston Dynamics sukurti BigDog arba Spot yra gerokai stabilesni, tačiau ATRIAS taip pat nenuvirs papūtus vėjui. Lauko bandymu metu tyrėjai į robotą svaidė krepšinio kamuolius. Kiek ankščiau tyrėjai laboratorijoje bandė roboto stabilumą, jį spardydami.

ATRIAS roboto kūrimą finansuoja DARPA projektas. Prie jo taip pat prisideda Mičigano bei Carnegie Mellon universitetų bei Karališkojo Veterinarijos Koledžo mokslininkai.


Parengta pagal nbcnews.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *