Robotika.lt

Sportinių skraidyklių varžybų dalyvis: tai labai primena automobilių lenktynes

lrt.lt 16 birželio, 2016 Dronai

Lietuvoje vis labiau populiarėja sportiniai bepiločiai orlaiviai. Skaičiuojama, kad šalyje tokių skraidyklių sportu užsiima daugiau kaip 200 žmonių. Kai kurie lietuvaičiai netgi yra dalyvavę tarptautinėse šios neįprastos sporto šakos varžybose Dubajuje.

Bepiločių orlaivių entuziastė Anna Plechanova pasakoja, kad kai kurie draugai į jos veiklą žiūrėjo skeptiškai, tačiau mergina dėl to nesuko galvos. Ji planuoja ateityje dalyvauti skraidymo varžybose, nors kol kas pripažįsta, kad tam dar reikia daug ruoštis.

Jos bepilotis orlaivis – sportinis. Jis gali skristi daugiau kaip 120 km/val. greičiu. Tokios skraidyklės – labai lengvos ir manevringos, tačiau sunkiai valdomos.

Daugiau nei metus bepilotį orlaivį valdantis Paulius Vėželis jau dalyvauja tarptautinėse skraidymo varžybose. Šiais metais jis su komanda spėjo išbandyti jėgas Dubajuje vykusiame pasaulio čempionate.

„Varžybos iš esmės labai primena automobilių lenktynes. Yra tam tikra kvalifikacija, o pagal geriausius laikus išskirstomi geriausi dalyviai ir tada jie lenktyniauja grupėse po 4, po 8. <…> Tada jie skrenda, lygiai taip pat, kaip automobiliai važiuoja, yra kažkiek ratų ir juos reikia įveikti“, – pasakoja P. Veželis.

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“


lrt_lt_logoFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *