Robotika.lt

Sparnus į kojas transformuojantis robotas (Video)

Robotika.lt 7 rugsėjo, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Daugiamodalinis judėjimas (multi-modal locomotion) – naujas robotikos terminas, kurį vertėtų įsiminti. Juo apibūdinamas judėjimas keliais skirtingais būdais. Tai būdinga daugeliui gyvūnų: jie gali vaikščioti ir plaukioti, vaikščioti ir skraidyti.

Nepaisant akivaizdžių privalumų, kuriuos robotams suteiktų toks judėjimo universalumas, yra ir trūkumų: kiekvienas papildomas judėjimo būdas reikalauja papildomos techninės įrangos. Neseniai Šveicarijos mokslininkams pavyko išspręsti šią problemą. Jie sukūrė autonomišką skraidantį robotą, kurio adaptyvi morfologija leidžia tą pačią struktūrą pritaikyti keliems judėjimo būdams – naujasis robotas savo sparnus gali naudoti ir vaikščiojimui. Ši savybė yra itin svarbi atliekant įvairias paieškas ar gelbėjimo operacijas: prietaisas gali apžiūrėti teritoriją iš viršaus, o pastebėjęs kažką galimai naudingo, nusileisti ir ištirti vaikščiodamas aplink.

Nors neįmanoma sukurti sparnų, struktūriškai identiškų kojoms, tačiau galima pagaminti struktūras, galinčias keisti formą. Roboto kūrėjai teigia, jog dabartinis jų tikslas – pagaminti išsiskleidžiančius sparnus, kurių forma galėtų būti modifikuojama: pritaikoma skrydžiui į priekį, sklandymui ir nusileidimui ant žemės. Pavyzdžiui, naudojant prietaisą atvirame lauke, sparnai galėtų būti visiškai išskleisti, o pusiau suskleisti naudojami sklandymui ar robotui judant žeme.

Išmanių sistemų laboratorijoje (Laboratory of Intelligent Systems) kuriama skraidymo platforma gali judėti į priekį 0.2 m/s greičiu, keisti eisenos būdą, keliauti skirtingais paviršiais, įveikti net dideles kliūtis. Sparnų naudojimas vaikščiojimui leidžia sumažinti roboto masę, o tai padidina prietaiso mobilumą pakilus į orą.

Parengta pagal: Flying Walking Robot Turns Wings Into Legs

Šaltinis: http:

//spectrum.ieee.org/automaton/robotics/aerial-robots/flying-walking-robot-turns-wings-into-legsFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *