Robotika.lt

Simpatiškiausi 1990-2000-jų robotai

Robotika.lt 28 vasario, 2014 Robotai pramogai
Šiame straipsnyje užbaigiame simpatiškiausių robotų istoriją ir pristatome 1990-2000 metų populiariausius robotus.

1990-ieji

Fantastiniame koviniame filme „Evolver” žmonės kovoja su robotu, kuris niekaip neapsisprendžia kokiomis priemonėmis pasiekti savo tikslą.

Evolver

O štai dar vienas pavyzdys: šuo-kiborgas iš animacinio filmo „A Close Shave” (1995). Pagrindinės herojės-nevidonės ištikimas draugas – robotizuotas šuo gaudo vargšus gyvūnus ir daro iš jų konservus. Tačiau žiūrovai jį pamėgo ne mažiau nei kitus filmuko herojus Ulisą ir Gromitą.

A Close Shave

Tik negalvokite, kad 1990 metais visi robotai buvo blogiečiai. Buvo ir gana mielų, pavyzdžiui, fantastinėje komedijoje „And You Thought Your Parents Were Weird” (1991) robotas Njumenas pakeitė paaugliams tėvą; robotas Alfa 5 iš Mighty Morphin Power Rangers: The Movie (1993) publiką juokino savo šūkiu „Ai-uch-uch-uch-uch!”, o roboto galva 790 iš filmo „Lexx” žavėjo trykštančia meile visiems.

Tuo metu buvo labai populiarūs kompiuteriniai žaidimai. Pavyzdžiui, video žaidimas „Kurono Togira” sukurtas konsolei Nintendo laikomas geriausiu savo laikų žaidimu. Kūrėjams pavyko beveik viską įgyvendinti: puiki to meto grafika, muzika, o svarbiausia, kruopščiai ir tiksliai sukurtas pasaulis bei jo herojai. Robo – vienas iš personažų. Tai futuristinis robotas, kovojantis savo metalinėmis rankomis ir šaudantis iš lazerio. Jis kartais pasitraukdavo iš komandos, kadangi neturėjo jokių magiškų galių. Tačiau žaidėjams Robo labai patiko.

And You Thought Your Parents Were Weird

1990 metai buvo garsūs ne vien tik filmais ir žaidimais su robotizuotomis mašinomis, bet ir realiai sukurtais robotais. 1997 metais buvo sukurtas pirmasis garsaus roboto Aibo modelis. Tai kompanijos Sony robotas-šuo, kuris ne tik simpatiškas, bet ir protingas. Aibo vaikšto, žaidžia su žaisliukais, atpažįsta veidus, balso komandas, bendrauja su šeimininku ir mokinasi. Tiesiog idealus draugas!

Aibo

2000-ieji

2001 metais kita japonų kompanija Nec sukūrė dar vieną mielą robotą PaPeRo. Šio roboto paskirtis kitokia – gyventi su šeimininku ir jam padėti. Robotui PaPeRo suteikiama ir kita funkcija, jis padeda ne tik senyvo amžiaus žmonėms, bet ir atlieka sekretoriaus funkciją ofisuose.

Papero

Pasak robototechnikos ekspertų, XXI amžiuje pradėtos kurti tokios robotizuotos mašinos, kurios padėtų žmonėms, palengvintų jų darbus ir buitį. Pavyzdžiui, DRD 1812 iš „Farscape” (2000) gelbsti John’ą Kreiton’ą nuo nuobodulio. Bioelektrinis robotas-navigatorius B.E.N. iš fantastinio animacinio filmo „Treasure Planet” (2002) nusiunčia pagrindinius herojus ieškoti lobių. H.E.L.P.eR iš amerikiečių animacinio serialo „The Venture Bros” (2003) gyvena kartu su Ventur’os šeima, o jo vardas viską pasako. Robotas Gerti iš „Moon” (2009) padeda Semui išgyventi vienatvę ir bando jam pakelti nuotaiką šypsenėlėmis. O Proto-Bot iš paskutinės animacinės istorijos interpretacijos apie Betmaną (2009) kartu gina Žemę nuo ateivių.

Taip pat reikėtų pakalbėti ir apie žaidimus, kurie buvo ir yra daugelio neatskiriamoji gyvenimo dalis. Turbūt prisimenate Klanką – mažytį Retgeto bendražygį iš kultinio Sony PlayStation žaidimo „Ratcher & Clank” (2002).

DRD 1812

Arba Chibi Robo iš to paties pavadinimo žaidimo sukurto konsolei Nintendo (2005), kuris taip pat atlieka roboto-pagalbininko vaidmenį. Jis sprendžia įvairius buitinius sunkumus, kad tik palengvintų savo šeimininkų gyvenimą.

Chibi Robo

Apie žaidimus būtų galima kalbėti ir kalbėti, tačiau nereikia pamiršti ir kitų simpatiškų robotų.
2007 metais tyrinėtojas Mario Taddei pristatė Leonardo da Vinčio roboto rekonstrukciją. Robotas Leonardo – tai į žmogų panašus mechanizmas. Mario Taddei robotą sukūrė pagal genealaus mokslininko užrašus ir išleido knygą apie roboto kūrimo procesą – «Leonardo da Vinci’s robots».

Leonardo da Vinči

2008 metais vos tik kino ekranuose apsirodė robotas Wall-E, jį iš karto pamilo visas pasaulis. Tai animacinis filmas apie robotą-šiukšlių surinkėją, kuris moka mylėti ir grožėtis jį supančia aplinka. Wall-E – tai vienas iš pop-kultūros fenomenų, kuriuos visi stengiasi imituoti.

Wall-E

Einant į pabaigą 2000-iesiems vienu metu pasirodė du simpatiški robotai. Pirmasis, iš gana kvailos amerikiečių komedijos „A Very Harold & Kumar 3D Christmas” (2011). Humoras filme toks primityvus, kad jei ne robotas Wafflebot, nebūtų į ką žiūrėti.

Wafflebot

Tačiau antrasis robotas iš tiesų labai mielas. Kompanijos Futjitsu sukurtas robotas-meškiukas – tiksli garsaus meškino Teddi kopija. Elektronikos dėka robotizuotas meškiukas moka verkti, juoktis, reaguoti į prisilietimus, atpažinti veidus ir truputį kalbėti. Šis meškiukas puiki draugija senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams.

Teddi

Žinoma, yra sukurta gerokai daugiau robotų, nei čia buvo paminėti. Šiame straipsnyje pristatyti patys populiariausi ir didžiulio dėmesio susilaukę fantastiniai filmai ir žaidimai su robotizuotomis mašinomis, ir žinoma realūs robotai užvaldę mūsų širdis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *