Robotika.lt

Rusijoje robotas iš laboratorijos sugebėjo „pabėgti“ du kartus

lrt.lt 24 birželio, 2016 Robotai humanoidai

Robotas Rusijoje, Permėje, praeitą sukėlė neįprastą eismo kamštį „pabėgęs“ iš laboratorijos. Tačiau jis dar sykį sudomino pasaulinę žiniasklaidą, kai pranešta apie antrą „pabėgimą“.

Inžinieriai Rusijos laboratorijoje perprogramavo robotą „Promobot IR77“ po praeitos savaitės incidento, bet jis sugebėjo dar sykį sukurpti „pabėgimo“ planą. Robotas praeitą savaitę sugebėjo išeiti į gatvę 50 metrų ir „iš dalies paralyžiuoti eismą“, kol jo energija išseko. „Promobot“ kompanija, kūrusi robotą, pati pranešė apie savo įrenginio „pabėgimą“ tinklaraštyje.

Mokslininkai tikina šiuo metu išbandantys, kaip robotas geba pats judėti ir išvengti kliūčių. Tačiau šis bandymas sutrikdė eismą apie 40 minučių, kai robotas nusigavo iki gatvės.

„Promobot“ robotas sukurtas reaguoti į žmones atpažindamas žmonių kalbą. Pats robotas atsako į žmonių kalbą reakcijomis ant savo elektroninio „veido“ bei iš anksto įrašytomis garsinėmis žinutėmis, užrašais ant krūtinės. Robotas gali būti naudojamas reklamose, pakeisti administratorius ar gidus, rašo livesciecen.com.


lrt_lt_logo


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *