Robotika.lt

Robotų komanda kontroliuoja upes (Video)

Robotika.lt 11 balandžio, 2014 Robotai mokslui
Robotai „sterblinė komanda“ kontroliuoja upes ant vandens ir iš oro. Pamačius užrašą „sterblinė komanda“ iš karto kyla asociacijos su robotizuota koala arba kengūra. Tačiau šis pavadinimas reiškia duetą, kuris susideda iš robotizuotos valties ir heksakopterio (lėktuvo, turinčio šešis sraigtus). Šios komandos paskirtis – surinkti duomenis apie upių ir ežerų būklę.

Robotų komanda kontroliuoja upes 1

Esant geram orui ir pakankamam saulės spindulių kiekiui, valtis gali aprūpinti energija ir save, ir heksakopterį gerokai prailgindama jo darbo laiką. Visas šis procesas yra valdomas iš kompiuterio, tačiau į sistemą yra integruota ir autonominė navigacija. Esminė šio dueto savybė yra ta, kad valtis ir heksakopteris gali į vieną sujungti savo sukauptus duomenis ir sukurti tikslesnius ir aiškesnius žemėlapius.

Plaukiant upe, duetas tyrinėja aplinką. Jei suveikia užterštumo indikatorius, heksakopteris iš karto skrenda į žvalgybą. Informaciją perduoda į valdymo centrą, kur operatorius kontroliuoja duomenis ir formuoja kitas užduotis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *