Robotika.lt

Robotų grupė suvienijo jėgas su „Squarepusher‘iu“ (Video)

Robotika.lt 26 kovo, 2014 Robotai humanoidai
Didžiosios Britanijos atlikėjas „Squarepucher“ įrašinėdamas savo naująjį albumą suvienys jėgas su iš robotų sudaryta grupe „Z-Machines“.

Regis „Compressorhead“, tiesiogine šių žodžių prasme, metalo grupė, susidedanti vien iš robotų, turi rimtą konkurentą. Savo naujajam įrašui „Music for Robots“, Tomas Jenkinsas (taip pat žinomas Squarepusher pseudonimu) kreipėsi pagalbos į Japonijos robotų trio „Z-Machines“.

Nors veikiau, „Z-Mechines“ prodiuseris Kenjiro Matuso sutiko Squarepusher‘į. 2013-aisiais Matuso ir jo komanda surinko robotinę grupę, norėdami sukurti mašinas, gebančias groti taip, kaip nesugeba nei vienas žmogus. Keletas atlikėjų buvo pakviesti prisidėti prie šio projekto – vienas jų, 76 pirštus turintis gitaristas ir 22 rankų būgnininkas.

Squarepusher‘is teigė, jog pagrindinis jo šiame projekte keliamas klausimas buvo, ar robotams pavyks kurti emocionaliai paveikia muziką. „Kiekvienas iš muziką kuriančių robotinių įtaisų turi savo specializaciją, suteikiančią jam tam tikrų išskirtinių savybių, tačiau kitas panaikina – pavyzdžiui, robotas gitaristas groja greičiau nei sugebėtų bet kuris žmogus, tačiau jis negeba valdyti grojimo amplitudės. Kaip ir rašydamas muziką žmogui, taip ir čia reikia atkreipti dėmesį į atlikėjo savybes – muzikinės galimybės priklauso nuo šių individualių savybių. Šiame projekte įprastiniai instrumentai naudojami būdais, kurie iki šios buvo laikomi neįmanomais.“

Muzikinio projekto penkių kūrinių įrašas, kuris bus išleistas balandžio 7-ąją, jau pristatomas muzikiniu klipu, kuriame skamba gan įspūdingas „Sad Robot Goes Funny“ singlas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *