Robotika.lt

2045 metais žmonėms gyvenimą grąžins dirbtinis intelektas?

Robotika.lt 9 vasario, 2016 Dirbtinis intelektas Robotai medicinoje

Amžinas gyvenimas? Pasak kompanijos „Humai“, tai bus įmanoma jau 2045 metais, kai žmonėms gyvenimą grąžins dirbtinis intelektas.

Los Andžele įsikūrusi „Humai“ robotų technikos kompanija specializuojasi žmogaus gyvenimo pratęsimo paieškose, naudojant dirbtinį intelektą. Kompanija paskelbė, kad pagrindinė jos misija –prikelti mirusius, jų prisiminimus išsaugant dirbtinio intelekto pagalba.

„Humai“ neskuba dalintis detalėmis apie fantastinį filmą primenantį skambanti projektą. Tačiau pabrėžia, kad jų darbo specifika grindžiama dirbtinio intelekto ir nano technologijos panaudojimu, kai žmogaus šnekamasis kalbos stilius, elgesio modelis, mąstymo procesai ir informacija apie kūno funkcionavimą bus perkelti į atmintinę.

Kompanijos įkūrėjas ir generalinis direktorius Josh Bocanegra leidiniui „PopSci“ teigė, kad tikisi, jog tokiu būdu prikelti pirmąjį žmogų pavyks jau per artimiausius trisdešimt metų. J. Bocanegra taip pat užsiminė apie krionikos technologiją ir būtinybę išsaugoti žmogaus smegenys iki tol, kol dirbtinis kūnas bus pasirengęs mirusiojo prikėlimui.

Kalbėdamas su IEET kompanijos įkūrėjas įvardijo, jog dirbtinis intelektas, leidžiantis prikelti mirusius taps geresne alternatyva bendravimui su tais, kurie išėjo, nes jie tiesiog niekada nedings iš mūsų gyvenimo. Su mirusiais bet kada bus galima susisiekti.

Vis dėlto, kol kas sunku nuspėti ar kontroversiškas projektas bus įgyvendintas ir kokios bus jo pasekmės.


Parengta pagal iflscience.com

 


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *