Robotika.lt

Naujus Ford automobilius išbando robotai (Video)

Robotika.lt 15 liepos, 2013 Pramoniniai robotai
Automobilių pramonėje robotinės sistemos pradėtos taikyti gana seniai. Pasak tarptautinės robotikos asociacijos, nuo 1961 metų General Motors ėmė naudoti robotus, kurie montuoja automobilių durų rankenėles. Nuo to laiko jiems dažniausiai tekdavo pavojingi žmonių sveikatai, monotoniški bei varginantys darbai. Pastaraisiais metais robotinės sistemos vis dažniau taikomos įvairiems naujų automobilių bandymams.
Daugelis automobilių gamintojų naudoja robotinius vairuotojus gana paprastoms užduotims vykdyti. Ford yra vienintelė kompanija, kuri patiki jiems tokio lygio patvarumo testus, teigia kompanijos atstovas Dave Payne, atsakingas už automobilių tobulinimą. Gamintojai pradėjo robotų valdomų automobilių bandymus specialioje trasoje 2012 metų spalį. Transporto priemones valdančią robotinę sistemą Ford sukūrė bendradarbiaudama su Autonomous Solutions korporacija.
Siekiant įvertinti transporto priemonės patvarumą, roboto valdomas automobilis turi įveikti ilgą kelią betoninių kliūčių pilnoje trasoje. Automobiliuose integruota GPS sistema gauna informaciją iš tų pačių palydovų kaip ir išmanieji telefonai, bet ji yra daug tikslesnė. Identiška sistema naudojama lėktuvuose, ji veikia colio (2.5 cm) tikslumu. Tai užtikrina galimybę specialiai suprojektuotoje bandymų trasoje vienu metu važinėti net aštuoniems automobiliams – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Į kontrolės punktą iš automobilių bevieliu ryšiu siunčiama informacija apie jų greitį ir tikslią buvimo vietą. Nepaklysti bandymų ruože bei suvaldyti mašinas padeda integruoti jutikliai ir vaizdo kameros. Automobilio kontrolė bet kuriuo metu gali būti perimta operatoriaus.

Naujus Ford automobilius išbando robotai 1

Automatizuotas automobilių testavimas ne tik leidžia išvengti nuobodaus ir ilgo darbo žmonėms, bet ir pateikia kur kas nuoseklesnius bei tikslesnius bandymų rezultatus. Siekiant įvertinti minėtos sistemos objektyvumą buvo lyginti robotų bei žmonių valdomų automobilių bandymų rezultatai. Robotai pateikė praktiškai identiškas išvadas, tuo tarpu žmonių atlikto automobilių testavimo rezultatai tarpusavyje gerokai skyrėsi.
Ford automobilių ilgaamžiškumo testus koordinuojantis specialistas Jeff Bledsoe teigia, kad naujieji robotiniai automobilių valdytojai netrukus bus patobulinti ir galės atpažinti kitas transporto priemones bei pėsčiuosius. Visa tai įgyvendinti leidžianti speciali programinė įranga jau sukurta ir yra bandoma. Vis dėlto Ford atstovas spaudai Said Deep tvirtina, jog kompanija neketina kurti visiškai autonomiškų transporto priemonių. Jų tikslas – integruoti sistemas, kurios padėtų žmonėms kuo saugiau ir patogiau kontroliuoti savo transporto priemones.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *