Robotika.lt

Pirmasis pasaulyje robotų filmų festivalis (Video)

Robotika.lt 30 liepos, 2013 Robotai kine Robotai pramogai
Trumpametražių filmų festivalis Robot Film Festival įvyko Niujorke ir pritraukė ne tik robototechnikos inžinierius bei gerbėjus, bet ir kitų profesijų specialistus – menininkus ir režisierius. Už šio įspūdingo ir kartu neįprasto renginio idėją reikėtų padėkoti robototechnikos instituto Carnegie Mellon universiteto aspirantei Heather Knight.Pagrindinė renginio tematika – robotai ir jų vieta žmonių gyvenime. Festivalis vyko dvi dienas: pirmoji buvo skirta konkurse dalyvaujančių robotų pasirodymui ir žiuri įvertinimui, antroji – sukurtų asmeninių robofilmų peržiūrai. Festivalio pabaigoje buvo įteikti apdovanojimai už geriausius robotų filmus, po to dalyviai ir svečiai vaišinosi šio renginio progai surengtame bankete.

Daugiau nei 50 konkurso dalyvių iš kelių skirtingų kompanijų varžėsi dėl „botskaro”: tai darinys iš žodžių „botas” ir „oskaras”. „Botskarai” buvo pagaminti iš kvadratinių pagrindų, ant kurių puikavosi skirtingų figūrų robotai. Neskaitant pagrindinių kategorijų – „Geriausias aktorius” ir „Geriausias filmas” – buvo įtrauktos ir specifinės kategorijos, pavyzdžiui „Geriausias roboto vaidmens atlikėjas”. Iš viso buvo išdalinti 5 apdovanojimai.

Geriausias filmas – animacinis filmas „The Machine”, sukurtas studijoje „Bent Image Lab”. Tai istorija apie padarą, panašų į žmogų, laikantį save visagaliu. Tačiau iš tikrųjų jis tėra mažytis kito galingesnio mechanizmo sraigtelis.

http://www.youtube.com/watch?v=z4t4djSvvaI&feature=player_embedded

Mark’as Simpson’as ir jo kolegas gavo „botskarą” už geriausią filmo „Out In The Street” scenarijų. Jame pasakojama apie robotus, kuris darosi vis intelektualesni. Tačiau bet kokiu atveju tai yra tik mašinos pagamintos iš geležies, kurios laikui bėgant susidėvi. O ką darytų žmogus, sužinojęs, kad jo laikas baigėsi ir metas į „šiukšlyną”?

Geriausias aktorius – virtuali mašina, generuojanti muziką. Video filmuko „Absolut Quartet” autoriai – Džef’as Liberman’as ir Den’as Paluska.

Geriausias roboto vaidmens atlikėjas – Maikl’as Tiling’as iš filmo „Waiting for Name Assignment”, režisierius – Alvar’as Galvan’as. Aktorius pademonstravo, kad programos ir atminties formatavimo atnaujinimas, kur saugomi atsiminimai apie draugystę ir meilę, – tai ne tik robotų laimė, bet kartu ir vargas.

Žiūrovų simpatijos – trumpametražis filmas „Operation daVinci”. Autoriai – Džon’o Hopkins’o universiteto studentai. Kaip žinoma studentai dažnai mėgsta pasišaipyti, žinoma ne piktybiškai, iš daugelio situacijų. Todėl savo sukurtame video filmuke robotą-chirurgą Da Vinci jie irgi pademonstravo juoko forma.

Robotas Nao 1337 tapo festivalio žvaigžde ir publikos numylėtiniu, tačiau apdovanojimo negavo. Jis atliko pagrindinį vaidmenį Karlos’o Asmato’s filme „Nao 1337 Audition”. Jame pasakojama apie robotą-aktorių, kuris ateina į peržiūrą ir demonstruoja savo talentą vaidindamas tokias kino filmų robožvaigždes kaip „Terminatorius”, „Džonis 5” ir „R2D2”.

Nors „botskaro” Nao ir negavo, tačiau mėgavosi tikra holivudine šlove, žingsniuodamas raudonuoju kilimu. Ir sprendžiant iš sulaukto didelio populiarumo ne paskutinį kartą.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *