Robotika.lt

Kompanija Honda Robotics atnaujino androidą ASIMO (Video)

Robotika.lt 17 gegužės, 2013 Namų robotai Robotai humanoidai
Japonų kompanija „Honda Motor” pagamino naują šeštos kartos robotą, patį pažangiausią mūsų planetoje. Asimo kardinaliai skiriasi nuo savo pirmtakų. Išliko tik sena jo išvaizda.

Pirmasis Asimo pasaulį išvydo 2000 metais. Naujas prototipas yra greitesnis, stipresnis ir lengvesnis 6 kilogramais. Bendri androido parametrai:

  • Pakrautas akumuliatorius veikia 40 min. (Asimo pasikrauna pats)
  • Androido ūgis 1,3 metrai.
  • Robotas turi 57 laisvų judesių pakopas (tai 23 pakopomis daugiau, nei turėjo jo pirmtakai)
  • Asimo judėjimo greitis padidėjo nuo 6 km/val. iki 9 km/val.

Naujasis Asimo evoliucionavo nuo automatinio iki autonominio mechanizmo. Svarbiausia androido savybė – patobulintas jo intelektas. Asimo suvokia informaciją dėl daugybės jame integruotų sensorių, kurie atlieka klausos, regos ar lytėjimo organų funkcijas.

Dar viena, ne mažiau svarbi Asimo funkcija – jis sugeba atlikti užduotis kartu su kitais robotais. Dirbdami vienoje patalpoje, visi androidai žino kitų koordinates ir jų akumuliatorių resursus. Taip jie sugeba įvertinti situaciją ir į ją atitinkamai reaguoti.

Naujos kartos Asimo gana neblogai supranta „kūno kalbą”. Jis lengvai atpažįsta žmones ir pagal veidą, ir pagal balsą. Asimo taip pat sugeba atskirti žmonių balsus, net jeigu girdi aplinkui daugiau kitų balsų.

Taip pat androidas turi naują ir įdomią funkciją. Atlikdamas erdvės analizę, Asimo sugeba nustatyti kryptį, link kurios žmogus pasiruošęs eiti kelių sekundžių bėgyje. Todėl androidas greitai suranda aplinkinį kelią, kad išvengtų susidūrimo.

Kompanija Honda Robotics atnaujino androidą ASIMO - 3

Kalbant apie roboto fizinę formą, jis pasidarė daug stipresnis ir padidėjo jo kojų judesių diapazonas. Dabar Asimo gali eiti nugara atgal arba šokinėti net tik ant dviejų kojų, bet ir ant vienos. Jis gana lengvai adaptuojasi keičiantis bet kokiai situacijai ir gali judėti nelygiu paviršiumi. Asimo kuo puikiausiai lipa laiptais, kas ankstesniam androidui sekėsi labai sunkiai.

Asimo rankos taip pat buvo patobulintos. Androidui yra pagerinti taktilinės funkcijos sensoriai. Jų dėka jis gali jausti pirštų spaudimo lygį, liesdamas daiktus. Paprastai tariant, naujasis Asimo be jokių problemų gali atsukti butelio kamštį ir įpilti jums atsigerti arba patiekti valgį.

Kompanija Honda Robotics atnaujino androidą ASIMO - 2

Nuo šiol visa Hond’os kompanijos robototechnika įgavo kolektyvinį pavadinimą „Honda Robotics”. Kadangi kompanija yra suinteresuota gaminti toliau robotus ir panaudoti juos kasdieniniame gyvenime.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *